| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU...stiu ca e o intrebare cam sumbra dar am auzit ca poti sa iti vinzi corpul cand esti in viata pentru bani iar cand mori nu te ingroapa ci te diseca si fac experimente pe el...cati bani se ia din chestia asta? desigur nu vreau sa fac asta ca am doar 14 ani.Si este normal sa ma gandesc la lucruri din astea la varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| millar a răspuns:

Daca vrei sa se intample ceva cu corpul tau dupa ce mori cand o sa ai varsta necesara completeaza un document dinacela de donator
Asa salvezi si vieti
In unele tari este obligatoriu asta si mi se pare normal sa se intample si in roamania

Răspuns utilizator avertizat
| TeIauLaMisto a răspuns:

Buna! Sincer, si eu ma gandesc la o metoda de a face bani (am 13 ani) dar totusi eu spun sa gasesti o metoda mai... religioasa. Nu cred ca biserica aproba asa ceva. Totusi poti face bani impartind ziare/fluturasi in orasul tau, ajutandu-ti parintii/vecinii sau (cel mai bun si sigur mod, dar mai ai de asteptat) du-te la colindat/urat (la cele mai bogatase blocuri). Eu de exemplu vara trecuta am facut aproape 100 lei ducand gunoiul vecinilor si mergand la magazin pentru ei. Poti incerca si tu! Nu merita sa iti vinzi trupul, fie el si neinsufletit! Sper ca te-am ajutat! Mult succes!

| PsyhoChild explică (pentru TeIauLaMisto):

Eu nu am spus ca vreau sa fac asta.