| WhatheWow a întrebat:

Am sa va rog sa cititi cu atentie urmatoarea "definitie" si sa dati o denumire STIINTIFICA! El a fost Primul, a Creat Evolutia, e in Tot si in Toate; e Totul.E atom si galaxie, materie si energie, a creat Viata; El e Viata. El a adus Lumina, caldura, e in toate elementele; e gaz, lichid, solid, metal, plasma. Fara El nu exista Viata, Galaxiile, Universul; El e Universul!

Răspuns Câştigător
| CezaraCorina a răspuns:

Explozia big bang a creat Universul, o mare acumuulare de hidrogen...

120 răspunsuri:
| ccdg97 a răspuns:

Aici, cred eu, te referi pur si simplu la EXISTENTA care desi pare simpla, daca vei gandi mult timp, o sa incepi sa realizezi ca e extrem de complicata deoarece TOATE exista... In acest fel de existena nu putem sa Il includem pe Creatorul Suprem. Capacitatea noastra de gandire si intelegere, este atat de limitata in acest sens incat nu are rost sa abordezi subiectul.Trebuie sa iei lucrurile "de bune" si sa abordezi alte subiecte... atat de aici. big grin

| tellmedontgiveup a răspuns:

Oare e chiar...Chuck Norris?! :O