| Sawarekh a întrebat:

Am si eu o intrebare.

In urma unei drone care a cazut pe teritoriul Romaniei, cum de umbrela antiaeriana nu a observat acel obiect?

Suntem noi oare aparati de NATO? ca asa se spune, ca Romania e cea mai securizata tara din zona.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Umbrela antiaeriana nu a observat acel obiect pentru că zboară jos si e invizibil radar din locurile de unde sunt ele instalate

| relian a răspuns:

Ce legatura are o drona prapadita cu securizarea tarii? Asa si tu te parasutezi, nu te vede nimeni, aia inseamna ceva?

Tu crezi ca NATO urmareste orice musca sau individ care intra legal sau ilegal inrtr-o tara?
Cu astea nu se ocupa NATO se ocupa statul roman, inclusiv de acea drona ce spui tu.
NATO intervine, doar atunci cand tara ta este atacata de un inamic, in rest este fix problema ta, sa iti securizezi granitele.

| Theo94 a răspuns:

Radarele pot detecta aparate de zbor intregi, daca sunt ramasite nu. Am inteles ca a cazut bucati de drona pe teritoriul nostru.

https://youtu.be/42gZkZvNgpA?si=swrVcRCCXxImQNxw&t=126