| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat gimnaziul si parca as vrea sa citesc cateva carti in vacanta asta. Ce imi recomandati?
Singur pe lume-Hector Malot merge?big grin

4 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Peste vreo doi ani sa citesti "Viata Sfantului Serafim de Sarov". Acum daca ai sa gasesti, cred ca ti-ar place "Noi minuni ale Sfantului Nicolae" (Editura Sofia - (Cartea Ortodoxa)

| Fifylici a răspuns:

Da si eu vreau sa ma apuc de citit de acceiasi carte dupa ce o termin pe acceasta pe care o citesc acum.
Bafta!

| Sunshine_3662 a răspuns:

Singur pe lume e o carte superba, iar daca nu ai citit-o, nu mai pierde timpul. daca vrei sa te pregatesti si pentru clasa a IX-a citeste Romeo si Julieta, Romanul adolescentului miop (Mircea Eliade), iar daca vrei pur si simplu sa citesti ceva incearca Jane Eyre(Charlotte Brontë), Vraciul(Tadeusz Dolega Mostowicz )

| maite36 a răspuns:

Ti as recomanda doi ani de vacanta de jules vernewinking