| Diva a întrebat:

Ambitia o calitate sau un defect? Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| baba a răspuns:

Nu ştiu ce să zic, decât că a o considera un defect poate duce la un conflict interior grozav. Ambiţia o pot defini în comparaţie cu voinţa şi astfel iese ca defect. Spre deosebire de voinţă, ambiţia are un motor exterior. Ghidaţi după ambiţie săvârşim anumite fapte propulsaţi de un motor exterior, de creşterea fiinţei noastre în ochii celorlalţi. Pe când voinţa se naşte din tine însuţi.

32 răspunsuri:
| campeannelu a răspuns:

Pai eu cred sincer ca este o calitate deosebita,, sa ai o ambitie si cred ca fiecare OM aspira la ceva,,, concluzie, este ceva normal sa avem ambitie,,,

| novacovici a răspuns:

Una dintre cele mai mari calitati intr-o luma apatica si plictisita

| Adrian_Adi_1986 a răspuns:

Cu siguranta o calitate! Scopul, situatia in care este folosita poate fi pozitiva sau negativa.