| anonim_4396 a întrebat:

Ambitia. O calitate sau un defect?

Răspuns Câştigător
| Laminin a răspuns:

Pai normal ca e o calitate. Daca nu ai ambitie nu iti poti atinge visul sau nu vei realiza ceva in viata. Dar cum a spus si @louise, mai poate fi ambitie in sensul de tupeu pentru a comenta, sau zapacit in sensul negativ. Dar ambitia in general se refera la curajul de a trece peste orice si a privi inainte indiferent de circumstante. happy

7 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Depinde uneori poate fi calitate alte ori defect. dar de cele mai multe ori calitate deaorece cand nu ai ambitie poti pierde multe lucruri in viata dar uneori poti sa ti`o iei peste bot laughing ( asta in cazul unei ambitii gen tupeu -nesimtit ) big grinsmug fundita?big grin

| shanela a răspuns:

Calitate

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

O calitate pana se transforma in incapatanare.

| CrazyXdiva a răspuns:

Ambiția este cu siguranță o calitate!

| BigV a răspuns:

Ambitia este una dintre cele mai de pret calitati!

| Tzelu a răspuns:

Both detalii? ask me

| Dyda_5530 a răspuns:

De cele mai multe ori e o foarte buna calitate, dar ambitia exagerata duce de cele mai multe ori la snobism, ambitia se naste dintr-o alta calitate la fel de valoroasa, curajul, ambitia e ceva valoros atata timp cat nu e folosita in scopuri rele, santaj, inselare, minciuna...etc