| Inferno a întrebat:

Anumiti oameni cred ca luna este facuta din cascaval, altii spun ca nu e asa.
Dar sunt acestea doar doua credinte subiective si arbitrare? Pot fi ele puse pe picior de egalitate?

Răspuns Câştigător
| Saiko10 a răspuns:

Nu,nu pot fi egale pentru teoria lunii din cascaval nu are nici o dovada spre deosebire de teoria lunii din roca care are dovezi.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? Pui gluma asta cu luna e din cașcaval la categoria filosofie?

| Inferno explică (pentru suntserios):

Alte "glume" legate de existenta sufletului par sa intre. Deci da.

| T0T a răspuns:

În sfârșit cineva care punctează la idioțenia de argument "asta e opinia mea, nu poți accepta alte opinii" folosit în situații evidente, indiferent de ce le spui.

| aXy99 a răspuns:

Nu, deoarece cei care spun ca luna este facuta din cascaval nu au argumente.

| NGheorghe a răspuns:

Dacă erai cioban... acum te duceai la muls oi, voltei și te durea în cot de lună.

| Daryusxz a răspuns:

Crede si nu cercera!