| trompeta a întrebat:

Argumente pro si contra :diferenta dintre aparenta si esenta. "Omul nu trebuie judecat dupa varsta lui fizica ci dupa etatea lui mentala si spirituala."

3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Citatul asta mi-a adus aminte de tema schitei D-l Goe de I-le Caragiale.Era fix asa:discrepanta dintre aparenta si esenta, adica nepotrivirea dintre ceea ce sunt si ceea ce vor sa para personajele.Pai eu sunt pro din toate punctele de vedere, si in cazul tau:omul nu trebuie judecat dupa varsta lui fizica ci dupa etatea lui mentala si spirituala.De cele mai multe ori, un om in varsta se dovedeste mult mai intelept decat unul tanar!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro. Poate că vârsta lui fizică ar conta în primele 15 minute când te laşi dat pe spate de chestii de genul. Dar apoi e foarte important să-i cunoşti gândirea şi sufletul. Sunt destui oameni care nu le au "întregi" şi mai au de muncit la asta. Ambalajul se va duce, rămâne ceea ce e pe dinăuntru. Şi asta contează cel mai mult.

| trompeta explică:

Vreau si un argument contra.