| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu aceste de ceuri de pe TPU, credeti ca vin din copilarie? ca raspunsuri avem, unii de la stiinta altii de la viata, altii din religie, ma si mir de cat de inteligenti santem, punandu-ne aceleasi intrebari de milenii. deci vin din copilarie? a lumii in general sau a noastra in special? vom ajunge la un capat? ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Zoombe3 a răspuns:

De ce imi ceri parerea? laughing
Eu cred ca vin doar din curiozitatea oamenilor, suntem curiosi sa descoprim cat mai multe lucruri, asa suntem construiti, si Eva cand a muscat din marul otravit tot din curiozitate a facut-o. Nu vom ajunge niciodata la un capat fiindca mereu se va gasi cate ceva nedescoperit sau neaflat,"cu cat stii mai mult, cu atat afli ca stii prea putin"!

4 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Nobody, da-mi exemple de raspunsuri plauzibile de la religie. oricare ar fi ele.

| borsec a răspuns:

Cred ca doar din curiozitatea noastra fata de ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evolutia, Nobody, evolutia! altfel am sta pe loc si ar apare mediocritatea! nu exista capat, sau cel putin sper. daca ar exista un capat, am fi terminati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emil, e o provocare pe care nu o accept, nu din lasitate si nici din nestiinta.raspunsul meu nu te-ar lamuri pa tine si mai sunt si altii, si stiti si de ce.multumesc pentru raspunsurile voastre. e de ajuns. disputele alta data sau in particular.