| Deian1 a întrebat:

Ati auzit de satelitul care cade? imi puteti spune cam cand incepe sa intre in atmosfera sau sa cada? funda care imi spune

6 răspunsuri:
| kingRing a răspuns:

Linistitiva fratilor, va cadea simbata 24 septembrie, (mi se pare mie sau ei vor sa ne minciuneasca)...

| laurica12 a răspuns:

Pai azi trebuia sa cadalaughing insa nu am auzit nimic de el tongue thinking genţia spaţială americană a explicat că acest satelit va cădea pe Terra într-o zonă situată între 57 de grade latitudine nordică şi 57 de grade latitudine sudică, o suprafaţă care acoperă o mare parte din Terra.

| muchacha a răspuns:

Deian, cica in 2029 asteriodul Apophis( 2.1*[ori]10 milioane de tone) se poate sa cada in oceanul Pacific la 500 km vest de Santa Monica, in luna aprilie.Desi este posibil ca asteroidul sa ocoleasca foarte bine Pamantul si Luna, ar reprezenta o si mai mare amenintare cu 7 ani mai tarziu, adica in 2036. Si are o raza de 270 metri.
Si ca o chestie de final, 2+0+2+9=13, ar 13 este mereu numarul ghinionului.
Daca nu ma credeti, consultati site-ul www.lovendal.net, unde scrie "cautati pe acest site"(sus)scrieti apocalipsa din 2029 si dati pe prima, desi a doua spune mai aceleasi lucruri, caci am specificat ca va fi o amenintare mai mare decat cea din 2029 in 2036.
Am scris cam mult dar aici ma opresc. Sper ca ti-am fost de folos!

| LlAaUurraaa a răspuns:

La emisiunea la care am aflat despre acel satelit, meteorit.sau ce e thinking spuneau ca zilele de 26, 27 si 28 septembrie vor fi 3 zile de intuneric. urmand ca in 16 octombrie sa se produca dezastrul. apropierea meteoritului de planeta.si posibilitatea majora ca acesta sa fie atras de catre forta gravitationala, distrugand Pamantul.

| ovidiu_9236 a răspuns:

Cand vine satelitul pe pamant in seara asta la ce ora si in care parte a planetei va fi afectata si Romania?

| stefanboss22_9491 a răspuns:

SALL! Agenția spațială din SUA a anunțat că "satelitul nu va trece pe lângă America de Nord în timpul acestei perioade". În schimb, presa italiană, citând experți din domeniu, susține că resturi ale satelitului ar putea cădea pe teritoriul Italiei.

UARS, un satelit cu lungimea de 10 m şi greutatea de circa şase tone, a fost plasat pe orbita circumterestră în 1991 de naveta Discovery pentru a studia straturile superioare ale atmosferei. Misiunea sa s-a încheiat în 2005 şi, din cauza lipsei de carburant, s-a stabilit că se va prăbuși pe Terra în 23 septembrie, informează NASA. Funda?! happy