| Whatthehell66 a întrebat:

Ati avut vreodata experiente scary cu fantome/spirite?
Daca da ziceti-mi si mie cateva.

Povestea mea e asta:
Langa casa mea este o casa parasita de foarte multa vreme Acolo statea o femeie care se spunea ca era strigoaie. Avea o fata foarte frumoasa insa spre deosebire de mama ei ea avea un suflet curat. Si intr-o zi femeia a mers in camera copilei cu un cutit si i-a spus copilei ca daca nu vrea sa se spanzure atunci o va taie in bucati. Fata speriata de neasteptatul eveniment a fugit cat de repede a putut pe balcon iar mama ei dupa ea. Fata se tot dadea inapoi iar mama ei tot venea inspre ea. Apoi a decis ca decat sa fie omorata cu cruzime mai bine se arunca [ps - casa era foarte mare]. fata a cazut jos murind pe loc. apoi mama ei s-a dus jos a vazut ca nu mai traieste, a mers in hambar si s-a spanzurat de grinzi. Insa urmatoarea zi cand a mers cineva la ei a vazut-o pe fata zacand moarta jos apoi cand a cautat-o pe mama ei. Cand au ajuns in hambar au vazut o funie legata de grinzi si pe femeie nu iar cand s-au intors au vazut scris pe perete cu sange : "Ghiciti ce s-a intamplat cu mine". De atunci nimeni nu a mai intrat in acea casa sau curte.
Asa. revenind la povestea mea. era intr-o seara pe la vreo 10, eu si un prieten [nu iubit] eram in fata casei povestind. Cand din casa respectiva [cea de langa mine] se auzea parca niste tipete. Eu si prietenul meu la inceput am zis ca ne joaca imaginatie feste. Dar apoi am vazut la fereastra casei o imagine a unei fete albe iar apoi dintr-o data in spatele ei o femeie imbracata in negru cu un cutit in mana. iar apoi a iesit acea "fata si femeie" pe balcon iar fata s-a aruncat jos. apoi femeia aia imbracata in negru s-a uitat fix la noi si a inceput sa rada. Noi eram inghetati de frica. Prietenul meu din prima a zis dupa ce a vazut ca merge acasa. Iar eu cand sa intru in curte am vazut-o in spatele meu pe fata aia care imi spunea "ajuta-ma" si se indrepta sper mine fara sa paseasca. Eu am fugit repede in casa si direct in camera. am dat drumul la televizor si bec. insa dintr-o data s-a luat curentul si fata aia imbracata in alb a aparut la fereastra mea. Eu am inchis ochii si am zis ca nu poate fi adevarat, iar cand i-am deschis fata disparuse. Dimineata cand m-am trezit am gasit langa fereastra mea [afara] o pata de sange si o cruce alba lipita de perete cu capul in jos. Am ramas masca atunci cand am vazut. Nici acum nu mi-am revenit bine dupa acea patanie. Si credeti-ma ca nu mint. Nu as avea nici un motiv pentru a face asta.

Deci intamplarile voastre care sunt?

Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu am doar o intamplare scurta si neinsemnata. eram cu verisorul meu in podul casei care inca era in constructie, da noi ne jucam acolo.nu mai era absolut nimeni cu noi. deodata se auzea niste pasi de om pe scari, si nu puteau fi pisicile, erau chiar pasi. cand am auzit, am plecat si nici nu stiu daca era adevarat.

29 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Bun, dar totusi nu ai specificat un lucru: Ce substante ai consumat cu prietenul tau? Vreun Halucinogen Delirant asa una' mica de gust?hee hee Vreo Ciuperca Amanita? un pliculetz de Tantum Rosa? Pastilele de Benadryl ale bunicii? Datura? Matraguna?hee hee... sau pur si simplu ati fumat ceva.
Hai spune tot waiting

| PhaseMorphXR a răspuns:

@RoRoxana
Roxana draga, ceea ce descrii tu sunt halucinatii auditive! Nu sunt un semn bun, pot fi simptome timpurii ale Schizofreniei. straight face

| carminaburana43 a răspuns:

De ce nu te-ar crede? Eu sunt parinte.Sunt obisnuita caci copiii sa-mi zica adevarul.Numai atunci nu i-as crede daca as fii obisnuita sa aiba imaginatia bogata si sa inventeze povesti. Un parinte trebuie sa-si cunoasca copilul in asa masura in care sa stie daca zice adevarul sau ba.Imi pare rau daca parintii tai nu te cunosc in asa masura sa le poti spune mereu adevarul. In alta ordine de idei imi pare rau caci tu cu parintii tai nu sunteti in relatii de prietenie cum sunt eu cu copiii mei pentru ca atunci te-ai fii putut confesa si usura.

| Sin a răspuns:

Te pricepi la scris fanfic-uri.Ai imaginatie.

| Maria_8895 a răspuns:

Vaaai, eu in locul tau muream pe loc.laughing Mai ales ca sunt fff fricoasa.straight face

| Andrutzikka a răspuns:

Dapp eu am 9 ani. Si da cred ca in cele din urma te cred.Acum 5 ani cred mi-a decedat bunica.Dar eu si familia mea ne-am mutat in alta casa.Desi strabunica mea sta in acea casa, nu cred ca ar exista fantoma bunicii. Exista totusi o explicatie logica. Poate ca ti-ai imaginat aceasta poveste si ai avut vedenii.Nu cred ca ai spus o miciuna doar ca, poate ca ai avut vedenii.Pa-pa

| RoooneyThePuf a răspuns:

1)Inca mai stai langa casa aia?:O:O:O
2)...nu am avut inca vreo intamplare de acest gen:*

| Myuu a răspuns:

Sa iti spun o chestie nici eu nu credeam in aburerile astea inainte, dar mi s-au intamplat cateva chestii ciudate si cred in fantome cu tarie.

| RoRoxana a răspuns:

Hey!
Foarte Tare Povestea ta worried
Am avut si eu o astfel de experienta...si inca mai am. Aproape in fiecare seara aud Furculitele si lingurile izbindu-se si apa de la chiuveta curgand, iar cand ma duc in bucatarie nu e nimic.Mama mea nu crede, nici tatal meu.Sincer m-am obishnuit si nu ma mai sperii... Te pup:*

| anamariamj a răspuns:

Wowstraight face dar mama ta stie de aceasta 'intamplare' straight facestraight face?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu dar duhuri rele EXISTA.
Uite-te.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Iii creste mana unei ATEISTE.

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Demon talking out of teenage girl

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=uG1Nu6CA6rs

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=asy1zSHZ4tA

Amazing Miracle Healing of An Arm in India

http://www.youtube.com/watch?v=4secEtxDbkw

GOD GROWS LEG OUT! EXPLOSIVE REACTION!

http://www.youtube.com/watch?v=vyC_TDIC8P0&feature=related

Jesus Makes an Arm Grow!

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

:) IN NUMELE LUI JESUS CHRIST.

Dumnezeul nostru e MARET.Nu? ^^.

| DarkBlood32 a răspuns:

Doamne fereste! worried Infioratoare intamplarea ta. Daca eram in locul tau faceam stop-cardiac. De ce mai stai in casa aia?

Sa ti-o spun pe a mea, este foarte adevarata si nu mint.

Deci eram mai mica si eu stau cu bunica, dar atunci cand eram mai mica stateam cu mama si faceam o vizita la bunica.
Si era cam ora 12 ziua si bunica era plecata la cumparaturi si am ramas singura in casa. Ma plimbam asa ca nebuna prin casa si ma intreptam catre un spray de corp. Cand m-am apropiat de el aud o voce de copil care se auzea in casa cam asa ceva "heei alex!" atunci nu m-am speriat asa de tare dar mi se parea ciudat, si pe mine ma cheama Alexandra!

---------------------------------------------------

Eram in casa cu mama, nu eram la bunica si era noapte. In spatele casei unde stateam este o gradina cam uratica, doar cu plantute mici. Si era seara cam pe 10-11 si eu cu mama ne uitam la geam, ce crezi? Vazusem o umbra de om ca si cum ar fi om-om si ne-am speriat foarte tare. La cativa metri de casa era cimitirul. Si apoi am chemat-o pe bunica paterna (din partea lu` tata) si am inceput tot sa ii spunem ce am vazut. Oricum, cred ca a intrat cineva in gradina oh go on

--------------------------------------------------

chiar astazi am vazut cum o vrabiuta nu mai putea sa zboare calumea si dadea din aripi dar statea pe loc. In sfarsit a reusit sa se duca cativa cm mai sus la nivelul acoperisului, si ce crezi? -> a venit mai jos la nivelul ferestrei si nu mai era vrabie dar tot se chinuia sa zboara si ce crezi ca era? Un vultur salbatic! eu stau la oras si nu vin vulturii laughing

| Whatthehell66 explică (pentru DarkBlood32):

Doamne :O... nu mai dorm singura... Mamiiiii! X_x

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Whatthehell66):

laughing

Nu sunt chiar asa de infricosatoare povestile mele. A ta chiar m-a "traumatizat" intr-un fel. Eu nu inteleg de ce draq mai stai in casa aia. Doamne fereste! Daca eram in locul tau faceam cu inima.

Sa-ti spun un lucru. Eu in curand o sa ma mut la un bloc care este langa el chiar cimitirul! Si ma simt foarte ciudat..mda. stiu oh go on Mortii nu se mai scoala din morminte dar mi-e asa frica sa nu vad umbre prin casa in care o sa stau (bloc) sunt 2 cimitire! Macar acum in casa in care stau in acest moment nu este niciun cimitir in apropiere, dar anul acesta ma mut unde este chiar cimitirul in spatele blocului. Mi-e asa frica sa nu vad demoni noaptea.

Eu zic sa te muti din acea casa sau sa chemi un preot sa sfinteasca toata casa.

Nu este de gluma cu asta. Cine stie ce ti se poate intampla. Nu e de gluma.

Nici nu as mai vrea sa trec prin astel de experiente.

Chair infricosatoare intamplarea ta. Am ramas fara cuvinte. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am avut astfel de experiente.
Nu stiu daca esti constienta ca pe site se afla si copii de 9-10 ani care te vor crede. Vei baga spaima in ei si nu se stie daca vor mai dormi la noapte.
Toate ca toate, dar daca ai pus aceasta intrebare la "stiinta si filosofie", esti mai credula?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fumat cumva matraguna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum am vazut in documentare cu vinatori de fantome ei foloseau aparatura electonica performanta. Daca banuesti ca ai o fantoma in casa foloseste o metoda simpla, un aparat foto cu film si un reportofon cu banda magnetica. Poate reusiti sa luati un interviu la fantome.

| Whatthehell66 explică:

Inca mai locuiesc langa acea casa. Si nu, nici mama nici tata nu stie. Oricum nu m-ar credesad

| Whatthehell66 explică:

laughing) nici eu :-s

| craniul a răspuns:

Buna draga
Ashleystarstruck... am un prieten care chiar e interesat de chestiile astea de genu deoarece el crede in ele eu... sincer sa fiu nu cred in astea da. ma rog thinking poate imi lasi si mie un id ceva sa dau de tine big grin sau uite iti las eu id-ul meu ovidiuuu_94

multam!

| cookieemo02 a răspuns:

Buna! Am mai multe si ti le voi spune pe toate!

1) Eram odata cu sora mea in camera.Ea isi scria temele la birou iar eu citeam o carte. Aveam un sistem care mergea doar pe radio si era pornit.Ascultam muzica.Deodata,se schimba muzica de la melodia lui Voltaj "Da vina pe" la o melodie lenta si sinistra.Eu am inchis sistemul, l-am aprins iar si canta din nou melodia lui Voltaj. Bunicii mei de pe tata au murit in aceasta casa si cred ca ne-au demonstrat ca sunt aici.

2)Eram singura in camera.Fratele,sora,mama si tatal meu erau la un magazin din zona.Eram singura in casa.Mancam o inghetata.Deodata,vad 2 umbre sinistre venind spre mine.Am aruncat cu un plus si au disparut.

3) Sora mea isi facea temele si avea televizorul aprins.Deodata,se stinge, iar se aprinde si iar se stinge.Sora mea a crezut ca sunt caderi de tensiune si nu a bagat in seama.S-a mai intamplat de vreo 2-3 ori.La scos din priza si s-a aprins fara nici un motiv.Nu am crezut-o cand mi-a spus dar dupa faza aia cu sistemul i-am dat dreptate. Uneori seara cand merg la magazin ma simt urmarita si atinsa...nu stiu cum sa explic astfel de fenomene! Dar oricum, CRED IN FANTOME SI FENOMENELE ENUMERATE MAI SUS SUNT 100% REALE!

| BaiatuCuPizza a răspuns:

De unde ai auzit asemenea povesti? laughing Eu am stat azi noapte de la ora 23 pana la 3 in mijlocul cimitiruluicu 3 prieteni pe cavoul lu unu cu 2 damigene de visinata si 4 l de bere si 2l de vin (ca sa nu ne ia politia ca bem pe strada) si nu am mai vazut nici o fantoma se auzeau niste sunete ca si cum s-ar fi rupt crengi da nu aveam nici un streslaughing

| DarthMaul a răspuns:

FOArte interesanta poveste ta, chiar daca i foarte greu de crezut.Ti-as da o provocare, daca esti curajos.Du-te cu prietenul tau la casa aceea si filmeaza tot ce vezi cu un telefon mobil sau o camera video si public-o.

| carrydulce a răspuns:

Am avut si eu experiente cu fantome. Mai multe:
Eram mai de mult cu 2 prietene la tara(eu stau la oras) si cu fratele meu, pe atunci avea 2 ani. Eram in curte langa fantana din spatele casei. Fratele meu vroia sa se uite in fantana, dar eu si cele 2 prietene i-am spus ca acolo este BAU-BAU si nu e foie sa se uite(fantana era acoperita, dar era un loc liber unde se vedea in fantana).
Aceasta este inceputul tuturor povestilor:
1)Dupa 5 minute dupa ce i-am zis asta fratelui meu am fost la baie.Geamul era deschis asa ca puteam auzi totul.

Am auzit pe cineva cantand dar cand am iasit de acolo am intrebat pe toata lumea care se afla pe acolo si toata lumea mi-a spus ca nu a auzit nici un cantec si ca nu a cantat nimeni.

2)S-a intamplat uneia dinte cele 2 prietene: noapte la ora 12 a primit un telefon ciudat.Nu arata nici un numar sau nume.Ea a raspuns si din telefon s-a auzit o voce zicand:"Sunt un Drac si am sa vin sa te rapesc".

3)Cand cealalta prietena din cele 2 venea la mine(ea sta cu catava case mai jos decat mine) auzea tot timpul un fluierat in spatele ei, ea se intorcea brusc dar nimeni nu era in spatele ei, chiar daca se intorcea fluieratul continua.

Mai sunt multe lucruri de spus, daca vreti sa mai aflati ma gasiti pe: miky_deea_bllue.

Sper sa am fundabig grin

| carrydulce a răspuns:

ZuZyRockKidd povestea ta este super inspaimantatoare, imi placebig grinhappy ok, dar sper sa iti placa si povestea mea(de fapt povestile mele) si sa imi dai fundalaughing mersi!big grin

| Deiu_Andrei_1990 a răspuns:

Shadow entity, Hat Man and Sleep Paralysis (pagina facebook) - De ce am realizat acest blog? Deoarece am trait aceste experiente si inteleg suferinta aproapelui meu. Un moment greu de descris, greu de sustinut din parte celorlalti si greu de obisnuit.

Acest blog este dedicat tuturor, un blog de sustinere si de ajutor, conferinta si destainuire sufleteasca! Te astept cu povestea ta aici. https://www.facebook.com/shadowpeople1

| VampiritaAscunsa a răspuns:

Uau.in sfarsit cineva cu intamplari asemanatoare cu ale mele.Stii,eu te cred si mie mi s-a intamplat ceva similar intr-o noapte :eram in camera mea,pe hol tataimiu se uita la TV iar toti doarmeau mama,fratimiu, mamaimea, tata era la munca in tura de noapte deci nu avea cum sa fie o persoana solida.Mai tarziu m-am trezit caci nu puteam sa adorm.auzeam gemete, iar pe perete (televizorul fiind inca aprins) s-a vazut o umbra a unui barbat (era cam 01:36 noaptea) tataimiu a adormit in fotoli si telecomanda era pe televizor.pana de curent nu era caci altfel si becul aprins afara se stingea cu toate astea televizorul s-a stins singur.am 11 ani ( toate aceste intamplari sunt adevarate) toate cidateniile continua in casa mea. ai grija ce faci! P.S becul era aprins afara deoarece tata urma sa vina la 03:00 noaptea

| ErikErik a răspuns:

Eu te cred mie mi s-a intamplat ca mi s-a inchis usa in nas si am vazut un barbat in costum si am iesit din casa si am iceput sa strig si m-am dus la un prieten si nu i-am zis parintilor ca nu ma mai intorc deci da te cred