| gabi_6840 a întrebat:

Ati citit pana acum carti de Emil Cioran? Ce sfaturi imi dati sau ce imi recomandati sa citesc, inainte de a citi carti scrise de Emil Cioran? Ce parere aveti espre Emil Cioran! Va multumesc si astept cat mai multe pareri si raspunsuri!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Orice cuvant al lui te indeamna la meditatie, ascund in ele multa filozofie! http://www.scribd.com/doc/3206837/Emil-Cioran-Indreptar-patimas

| Moneyandfame a răspuns:

Pentru cine intelege, e bun bun.

| demonangel37 a răspuns:

Emil Cioran a scris foarte multe opere istorice in general sincer dupa mien am citi doar 2 carti si are un inteles mai greoi

| ticandru a răspuns:

Carti pe care le-am gasit extrem de interesante si care merita a fi citite sunt: DIAGNOSTICAREA KARMEI de Serghei N Lazarev si cartile lui Ovidiu Dragos Argesanu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intodeauna n-am putut citi decit oameni care simteam ca-mi transmit ceva.Cioran a fost unul dintre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si o sa aflii. E simpluhappy. Poate dupa ce citesti o sa ne spui tu parerea ta.

| doctorhouse a răspuns:

Pentru cei ce cauta cartile lui Cioran, aparute, fireste, la Humanitas, gasesc aici:

Carti de Emil Cioran

Succes!