| ShadowAngel a întrebat:

Atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment?

Răspuns Câştigător
| Maya. a răspuns:

Ipoteza este in felul urmator:Vacile, ca toate mamiferele au pui. Puii lor se numesc "vitei". Acestia, prin instinctul lor animlic simt caldura mamei dar si de unde le provine hrana si anume ugerul vacii.Omul vazand chestia asta a actionat in masura astfel incat in prezent consumam laptele vacii.

Sper ca pare o explicatie plauzibla!laughing

SuccES!

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa vada ce suge vitelul. Numai bine!

| NoChanceForUs a răspuns:

S-a păcălit, credea că vițelul suge vodkă...

| chelstone a răspuns:

Lapte, evident

| bebetho a răspuns:

Haleala.

| MadnessCaffe a răspuns:

Cauta branza laughing

| Borgir a răspuns:

Cred ca acel om aveau un fetish.

| Măcrin a răspuns:

Vaca nu dă lapte pentru oameni ci pentru vitelul ei. si nu dă lapte tot timpul ci cateva luni, cât să crească vitelul.

in crescatorii, vacile sunt inseminate artificial, apoi dupa ce nasc, viţelul este luat pentru a nu consuma laptele.
este o metodă crudă de a obtine lapte, pe care majoritatea oamenilor nu o cunosc. habar nu au cum ajunge laptele pe masa lor.

neluL
| neluL a răspuns:

laughing ce cauta si vitelul! laughing

| yumeee a răspuns:

Hahahahha laughing bună asta.
nu ştiu omule, probabil a văzut ceva shiny pe ugerul ăla şi a fost atras. sau poate pe vremuri vacile se mulgeau singure şi le-a surprinslaughing

| ELLSSA a răspuns:

Nu cred ca omul a descoperit tata vacii, cautand-o.Cred ca vacuta a papat prea multa iarba si pentru ca tatele s-au umplut de lapte, a inceput sa ii curga laptele.Omul vazand asa ceva, a zis ca e lapte si a incercat sa bea.A gustat si si-a dat seama ca nu e otrava si e ceva bun de baut.
laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Incubus a răspuns:

Aur?
o fi zis si el in intelepciunea lui:
Bah daca bou asta sa face asa mare ia sa vad si eu ce ii da masa sa manance ca vreau si eu...

...dar tot degeaba ca mare nu se facu dar mai sunt sperante, a devenit totusi bou.

| Mary_5158 a răspuns:

Cum se alimenteaza micutul ei
probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era nevasta-sa ocupata