| Mona89 a întrebat:

Acum lucrez la ierbarul meu si as vrea sa stiu denumirea populara,stiintifica,familia si timpul infloririi la : narcisa galbena,narcisa alba, frunza de visin,zambila,liliac,ghiocel,trandafir,garoafe,frunza si floare de castan, viorea.

Daca nu puteti sa dati la fiecare macar dati-mi un site bun pe care sa fie toate astea. Fundita! :3

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce nu cauti informatia pe net?

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu exista nici un site care sa-ti satisfaca dorinta. Singura posibilitate este cea prin care ceri date despre fiecare planta in parte pe Wikipedia.de exemplu pentru ghiocelul comun :Regn: Plantae

Încrengătură: Magnoliophyta

Clasă: Liliopsida

Ordin: Asparagales

Familie: Amaryllidaceae

Gen: Galanthus

cu genurile: alpinus
G. angustifolius
G. cilicicus
G. fosteri
G. elwesii
G. gracilis, etc.
Doar procedand astfel vei putea sa completezi datele necesare in dreptul fiecarei plante din ierbarul tau. Spor la lucru.

| relian a răspuns:

Poti citi direct de pe acel site ori il podi downloada pdf, caz in care trebuie sa te inregistrezi la ei, apoi nu completezi nimic dai skip bla bla.Este un material de nivel superior. Lectura placuta.

| Ineys a răspuns:

Www.wikipedia.ro, foloseste functia de search.