| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Am auzit de multe ori ca sfarsitul lumi va fi in 2012 nu prea cred, doar dumnezeu stie dar vreau sa aflu si parerea vostra!

Răspuns Câştigător
| mjforeverr a răspuns:

Nu are cum sa se afarsesca in 2012! S-a mai spus ca o sa fie sfarsitl lumi si in 2009 SI NU A FOST! Nu te increde in minciunile legate de sfarsitul lumii! Numai dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii! El decide!

18 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. La mulţi ani!
De ce vă e frică de sfârşitul lumii?
Nu mai bine ar trebui să vă fie teamă că puteţi muri oricând şi oriunde?
În somn, într-un accident de maşină, din cauza unei boli incurabile ş. a. m. d.
Nimeni nu ştie când va fi sfârşitul. Toate ştirile şi emisiunile despre aşa ceva sunt făcute pentru rating.
O seară plăcută. Un an nou fericit happy!

pa, pa.

| AvalohAlyn a răspuns:

In 2012 este posibil sa aiba loc cateva schimbari majore la nivel climatic, astronomic si la alte nivele insa nu moartea noastra. Un eveniment atat de mare, important numai Dumnezeu, numai Creatorul poate sti cand va fi si cum va fi.In Sf.Scriptura(Biblia) scrie ca numai Dumnezeu Tatal, Creatorul stie cand veni ziua aceea, altcineva nu stie, nimeni nu stie in afara de El.Si mai scrie ca ziua aceea va veni ca un fulger, va veni pe nepregatite pentru multi.De aceea trebuie sa fim pregatiti mereu si sa ne ingrijim sufletul inaintea lui Dumnezeu.Ai grija de tine.Numai bine

| mihaibrasov a răspuns:

Sigur ca da, si planeta se va dezintegra. Vom fi anihilati laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au mai fost multe asemenea intrebari si de fiecare data cand am raspuns eu am spus ca nu cred si exact ca si tine mi-am exprimat parerea ca nu stie nimeni, numai Domnul stie. Numai bine!

| MindFreak a răspuns:

Daca doar Dumnezeu stie, atunci de ce ne mai intrebi pe noi?

| Minks a răspuns:

Sfarsitul lumii trebuia sa fie si in 2000 dupa spusele unora, dar uite ca dupa 11 ani tot traim.

| muzicalBoX a răspuns:

Daca mai sta boc la conducere s-ar putea

| Amy a răspuns:

Eu nu cred asa ceva. sunt de acord cu tine.

| AcidCuSange a răspuns:

Nu va faceti griji.Nu va fi niciodata sfarsitul lumii, ci va fi numai sfarsitul raului, deci, fara teama, nu ni se va intampla nimic dupa spusele TV-urilor, doar Dumnezeu stie!

| Chrristina a răspuns:

Sunt de acord cu tine!
Au mai zis mincinosii astia ca si in 2001 va fi sfarsitul lumii
Faceau " nici nu-l apuca, nici nu-l trece " asa disperata era lumea. ma rog Dumnezeu va hotari cand va fi sfarsitul lumii!

| IIIx333III a răspuns:

Stiti ce va fi in 2012? Anul de succes al filmului 2010.

Funda?batting eyelashes

| ioana_3040 a răspuns:

Buna:)
Uite, îţi dau un site despre chestia asta:
http://apocaliptic-2012.blogspot.com/
-citeşte pe site-ul ăstaaa!
Sper sa te ajute
http://www.ziare.com/......321931[alt site:x!]... Funda?:D>:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu, care am 10 ani, am trait vreo 15-20 de sfarsituri ale lumiirolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Punand cuvantu "dumnezeu" in intrebare sigur ai deranjat multi atei de aici care nu ti-au raspuns ca erau ofticati si plangeau happy intr-adevar va fi sfarsitul nostru... al tarii implicit. chiar crezi ca vom mai rezista pana in 2012 cu un astfel de guvern? oricum sfarsitul nostru o sa fie inceputul altora (sper sa fim luati de o tara puternica sub conducere).
pace kazimir

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu cred ca va fi sfarsitul lumi ai dreptate numa Dumnezeu stie:*
nu poti sa imi dai si mie aidiu tau?

| alexandrucorsate a răspuns:

Sfarsitul se va vedea prin semnele din apocalipsa iar faptul ca au aparut buletinele 666 cu numele fiarei, nu este departe iar biblia spune " Mantuitorul va veni ca un hot in noapte, pentru cei ce nu vegheaza " sper ca te-am lamurit.

| wends a răspuns:

Gandeste-te ca sfarsitul lumii nu e cine stie ce, dupa toate astea exista si planeta'' unde cei buni traiesc si cea unde cei rai traiesc. daca sfarsitul lumii va veni doar d-zeu stie si in plus e ca si atunci cand mori ceea ce se va si intampla simtii doar inainte de a murii apoi nu mai simti nimica deci nu-ti fie teama de moarte! funda:d?

| margareta66 a răspuns:

Asa au spus si de 2000! nu-ti fa griji! nu se va intampla nimicwinking