| Porumbita a întrebat:

Este adevarat ca va veni sfarsitul lumi in 2012(eu nu cred, dar vreau parerea voastra)funda cel mai bun rasp

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-are cum. N-am sa mor la 18 anino talking

| AnnaMariaaa a răspuns:

Asa am crezut, dar acum mi se pare o prostie, adica nimeni nu are cum sa stie cand vine sfarsitul lumii, numa D-zeu stie.

| BellsC a răspuns:

Am dat din greseala acu cateva saptamani pe Otv si era un om de stiinta care povestea despre o intalnire cu alti oameni de stiinta si a spus''nu va veni sf lumii in 2012''
Se crede ca ar veni din cauza calendarului facut de mayasi care s-a oprit in 2012... dar asta nu inseamna ca se va termina lumea poate nu au vrut sa mai scrie sau...''n'' motive.
Numai D-zeu stie. Poate fi chiar azi daca asa a hotarat D-zeu!
Asa cum s-a mai zis aici unii spuneau ca nu vom trece de anul 2000 si uite ca am trecutwinking

| MirelaC a răspuns:

Doar Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii si nimeni altcineva.
astia care fac tot felul de afirmatii vor sa para invatatioh go on.

cum au ajuns ei la concluzia asta? au citit in ciorba?raised eyebrows
asa pot zice si eu...maine e sfarsitul lumii b-)
a mai fost acu' cativa ani o tampenie d-asta...ca cica o sa fie sfarsitul lumii si iata-ne intregi...

Răspuns utilizator avertizat
| Ildiz a răspuns:

Ma puteti ajuta cu cevaa?

| CrazySell a răspuns:

Sti care e faza nu poti sa spui ca nu crezi dar asa sa zis ca in 2012 va erupe un vulcan. in 2011 s-a spus ca e gaura neagra si ca murim n-am murit in 2010 sa spun ca va fi un cutremur si vom muri si totusi n-am murit acum numai dumnezeu stie ce va fi

| Lllllllllll a răspuns:

Nu cred ca atunci se va sfarsii totul pentru ca au mai spus si-n 2000 si nu numai ca vine sfarsitul, dar nu a fost asa. Cand o vrea Dumnezeu vom sfarsii. E posibil ca in 2012 s afie diferite uragane, cutremure, adica dezastre naturale, dar au mai fost si pana acum.

Cam atat pe aceasta tema.winking

| gabriel_2933 a răspuns:

Nu este adevara va veni in 3000

| R9naldo a răspuns:

Aceasta este o intrebare la cere numai Dumnezeu poate raspunde...tongue

| R9naldo a răspuns:

Aceasta este o intrebare la care numai Dumnezeu poate sa raspunda...tongue