| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum ati defini relatiile de comunicare? Ce intelegeti voi prin comunicare?

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

In mintea mea bolnava,comunicarea nu e altceva decat o pierede inutila de aer,o obosire inutila a muschilor fetei si a limbii,si prea mult efort sa gandesti replici/initiatice.
DAR pe partea mea logica si rationala,comunicarea este o forma de intelegere/schimb de idei cu diverse persoane pe diverse teme pozitive sau negative,contiente sau inconstiente de cele mai multe ori, care se nasc din diverse emotii, stari si sentimente din ambele categorii.Trebuie mai mult? Pana si acum, cand scriu, comunic

5 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Inteleg ca oamenii isi vorbesc si iau contact cu aflarea lucrurilor care ii inconjoara.

| Remus82 a răspuns:

Socializare,cunoastere.

| DraGfirE a răspuns:

Comunicarea este o componentă esenţială a vieţii, componentă care trebuie să fie înţeleasă cât mai corect pentru a-şi atinge scopurile. Pentru a stăpâni comunicarea trebuie să o înţelegem, să înţelegem elementele ei de bază

| chrissi a răspuns:

Comunicarea e procesul prin care o persoana isi exprima in mod verbal sau nonverbal sentimente, pareri, atitudini, isi exteriorizeaza diferite ganduri, cu scopul stabilirii unor diverse relatii interumane. Comunicarea ne ajuta sa ne definim ca persoane si sa stabilim conexiuni cu mediul exterior, cel din afara noastra.

| anonim_4396 explică (pentru chrissi):

O singura obsevatie:relatiile pot fi nu numai interumane.