| Clara_6276 a întrebat:

Daca ma inscriu la un liceu la profilul "filologie", ma pot transfera in semestrul al 2-lea la "stiinte sociale"in cadrul aceluiasi liceu desi media de admitere a fost mai mare la stiinte sociale? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transferul dintre clase ale aceluiasi liceu se face pe baza mediilor obtinute in cursul anului/semestrului. Deci te poti transfera daca ai media mai mare decat cea mai mica medie de la stiinte sociale. Chit ca ai avut 5. 00 la admitere, si dincolo a fost 10 happy Problema este ca tine de politica liceului daca accepta transfer dupa 1 semestru sau doar dupa an. La noi era dupa 1 an. tongue

2 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Teoretic, da. Stiu cazuri care au avut si media mai mica sau au venit de la un liceu mai slab. Deh, Romania. Ia si vorbeste cu directorul scolii si intereseaza-te.winking

| Blosssom a răspuns:

Bineinteles!