| PsyhoChild a întrebat:

Ma pot transfera la un profil de arte in clasa a 10 a pe semestrul 2?
De pe stiinte sociale pe arte plastice vreau.
Am fost astazi la un liceu si mi-au spus ca nu am cum sa schimb profilul(stiinte sociale pe filologie) in timpul semestrului, dar mi se pare ciudat avand in vedere ca se fac aceleasi materii si ambele sunt pe uman.

1 răspuns:
| Cristpatr a răspuns:

Da poti sa te schimbi la/de la arte plastice. cel putin asa scrie in regulament, problema este ca daca vrei sa te duci acolo trebuie sa dai niste probe. un fel de diferente. probele nu stiu in ce constau dar cred ca o sa te puna sa desenezi ceva