| anonim_4396 a întrebat:

eu urasc chimia, sincer, habar nu am, chiar nu o inteleg si nu imi place, de aceea ma intreb:este vreun profil la liceu, fara chimie? E URGENT!

Răspuns Câştigător
| SweetDreams a răspuns:

Poti merge pe filologie, unde dintr-a 11 a nu o sa mai faci mate, fizica, chimie, bio.
Dar ai nevoie de romana, istorie si limbi straine.
Funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Nu,dar daca alegi un liceu cu profil uman orele sunt mai putine comparativ cu un liceu pe profil real pentru ca nu dai BAC-ul la aceste materii. (din ce stiu eu ai matematica maxim 2 ore pe saptamana, iar fizica si chimie 1)

| andrei1121 a răspuns:

Mate info

| HocusPocus a răspuns:

Buna! Si eu urasc chimiaI don't want to see! Poti sa mergi la filologie, e foarte usor, spun eu...happy

| MariaMia111 a răspuns:

Hey! Nu cred ca exista din clasa a 9-a dar ce ti se pare asa greu? Oricum nu toata lumea poate sa inteleaga toate materiile acest lucru este adevarat.Incearca sa iti dai mai mult silinta.Normal,daca nu o intelegi nici nu iti place. Sper cu timpul sa iti placa sau sa te duci la un liceu unde sa iubesti toate materiile de acolo! Mult succes la examene!

| Mona_Ra_1994 a răspuns:

Mai cel putin la mine la liceu faci chimie doar a 9 si a 10 la profilurile de economic, stiinte sociale si filologie...depinde ce fel de liceu ai la tine in oras