| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a opta si inca nu stiu pe ce profil sa dau...imi place matematica ( algebra dar geometria nu prea.) si urasc fizica si chimia. Ce profiluri imi recomandati? La profilul economic se face multa fizica si chimie?
Dau funda + voturi!

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Nu prea ai unde să te duci ca să faci matematică dar să nu faci fizică şi chimie. Probabil cel mai bine ar fi la Ştiinţe Sociale sau poate la un liceu vocativ.
La profilul economic se face mai multă algebră decât geometrie, dar la un nivel destul de scăzut, ca să spun aşa. Din clasa a XI-a nu mai faci fizică şi chimie, în schimb îţi bagă o grămadă de materii 'de specialitate' care probabil nu o să-ţi trebuiască niciodată.

2 răspunsuri:
| myrakary36 a răspuns:

Da...pai/nu stiu, adica trebuie sa te duci unde vrei tu...dar eu as zice filologie
caci.din vorbele tale se pare ca iti cam place

| SunShake a răspuns:

Du-te la filologie daca nu vrei chimie si fizica