| simona89 a întrebat:

Buna ma poate ajuta cineva? sunt anul 1 la facultate la ISE si am nevoie de un referat la calitologie despre calitatea unui produs de ex;(lapte, branza...etc) pentru ca am cautat si pe internet si nu am gasit nimic siu sunt foarte stresata
va rog sa ma ajutatilaughing crying

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Buna!
zic sa incepi cu ceva despre calitate, sa definesti termenul. Poti gasi aici : http://www.preferatele.com/docs/economie/12/elemente---de-calita23.php
apoi am gasit ceva despre calitatile laptelui: http://www.referatele.com/referate/noi/2/2laptele.php
http://www.control-lapte.ro/Site%20rom/ROM/Calitatea%20laptelui.htm

bafta!
mai gasesti despre asta in cartile de E. T. G. din liceu, daca ai facut la un liceu economic.

6 răspunsuri:
| smaranta a răspuns:

If you ask a stupid question, you'll get a stupid answerlaughing

| claudya a răspuns:

Www.infolapte.ro/.../asigurarea-calitatii-fermele-olandeze-lapte.doc
www.revista-ferma.ro/ citeste si poate iti va folosi... daca nu revino cu un mesaj...

| allube a răspuns:

Dar de ce trebuie sa gasesti pe internet? La cursuri, seminarii nu te duci? Trebuie sa ai habar de ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simona draga esti studenta anul1? nu vreau sa ma dau destept dar am 45 de ani sunt otelar si daca vrei iti fac eu un referat pe tema asta. nu zic de 10 dar cel putin de 7-8 tot il fac.las-o naibii doar nu esti dintre cei ce cred ca laptele vine din punga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca tu cauti altceva, ca un referat e cel mai simplu de gasit pe net

| simona89 explică:

DA mersi mi-ati fost de mare nefolos dk nu stiti sa vorbiti frumos nu va bagati.eu sunt la ID la faculta si nu am timp sa merg la cursuri. dar, referatul respectiv trebuie sa il scot de pe net.asa ca nu mai fiti ironici...oh go on