| DyaGiurgiu a întrebat:

Am un proiect de facut la fizica si ultima cerinta spune asa : "Un referat, un eseu, desen pe o tema studiata anul acesta care sa arate LEGATURA DINTRE FIZICA SI VIATA COTIDIANA. "
Nu inteleg. Am cautat pe internet, dar nu am gasit nimic. Va rog ajutati-ma!
Dau fundita! :* happy

Răspuns Câştigător
| numepublicsmecher a răspuns:

Trebuie sa spui in eseu cu ce te ajuta fizica in viata de zi cu zi. poti sa dai exemple in eseu, gen forta de frecare iarna, pe gheata, care e mica, si vara, pe asfalt, unde e maare, etclaughing succes

| DyaGiurgiu explică (pentru numepublicsmecher):

Mdaa, dar nu pre stiu ce sa scriu. Am cautat si pe net ce mi-ai zis tu, dar nimic. :\