| anavic a întrebat:

Poate cineva sa explice, cum se poate ca doua persoane care nu s-au cunoscut sau vazut vreodata in trecut, mentionez(2 persoane pe care nu le leaga nici un grad de rudenie), sa se cunoasca sau sa se vada in prezent, dar ambele persoane sa fie atat de asemanatoare in sensul ca: de copii fiind li s-au intamplat aceleasi lucruri, in prezent sa aiba aceleasi probleme? Ce s-ar fi putut intampla intr-un timp mai indepartat sau de unde provine chestia asta si din ce cauza?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pe pamant sunt 6, 8 miliarde de oameni *adica multi *
e logic ca vietile unor persoane se aseamana intre ele!

| Dunnamite a răspuns:

Providenta!

| ELLSSA a răspuns:

Cum exista si sosii, asa si unele vietii sunt asemeneatoarehappy

| ioanaioana a răspuns:

Coincidentele sunt la tot pasu-zise mama big grin(serios vorbesc)

| seby005 a răspuns:

Se zice ca dintr_o viata anterioara se putea sa fi fost fratii, sau prieteni desi nu cred o fi pura coincidenta, desi eu am patit ca am fost intr-un loc prima data ex la Herculane si mi se parea foarte cunoscut locul si familiar desi nu am vazut aceasta statiune nici in poze poate o fi tot coincidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot il recitesc acum pe Freud'Ne place sa uitam ca,de fapt, totul in viata noastra este rodul intimplarii, pina si intilnirea spermatozoidului cu ovulul."