| Alina398 a întrebat:

Hei. O intrebare din partea sorei mele mai mici, are 15 ani jumatate. A avut de curand primul sarut, ceea ce mie personal mi se pare normal, adica cam la varsta asta am avut si eu primul iubit si primul sarut, nu vad ceva iesit din comun. Faza e ca parintilor nostri si bunicilor li se pare ceva ciudat ca la varsta ei sa se sarute cu prietenul ei sau sa il tina in brate si lucruri tipice unui cuplu. Nu se pune in discutie ceva despre sex sau lucruri asemanatoare. Este la locul ei si este foarte constienta ca nu este la varsta potrivita, doar ca o demoralizeaza foarte mult pentru ca s-a certat cu mama pe tema asta. I-a spus mamei ca s-au schimbat timpurile si ca, copii de varsta ei sunt mult mai maturi acum decat erau pe vremea ei. Eu nu ma bag in certurile lor desi ii d-au dreptate. E la liceu si asta e perioada cea mai frumoasa in care sa ai un prieten si sa stii ce este sentimentul de iubire. Poate ca exageram noi doua. Oricum ea a vrut sa vada si parerile altor persoane deci m-am gandit sa va adresez voua intrebarea. In concluzie, credeti ca la 15 ani jumate este prea devreme sa aiba primul sarut, sa aiba un iubit? Mentionez ca l-am cunoscut si eu pe tip si este foarte ok. Este genul de baiat mai timid la suprafata dar cred ca ar mancao toata de draga ce ii e. laughing Oricum, asteptam pareri si sfaturi. Ce ar putea sa ii spuna mamei sa o convinga ca nu a facut nimic rau? Nu e ca si cum ar fi facut sex, era un sarut inocent, iar sora-mea nici nu este genul pupacios, prefera imbratisarile. thinking

4 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

La 15 ani e varsta cea mai ok sa ai un iubit, iar daca mamei eu i se pare ceva anormal asta e doar parerea ei si nu ar trebui sa o bage prea mult in seama. Eu am aproape 18 ani si mama nu e de acord cu iubitul meu, dar eu tot sunt cu el.winking

| irbis96 a răspuns:

Mi se pare foarte normal, in fond dupa cum ai zis si tu, e vorba doar de un sarut. Poate ca parintii s-ar simtii mai siguri daca l-ar intalni? Incercati sa mai deschideti subiectul dar nu exagerati laughing Daca a fost a one-time-thing, e ok, nu s-a intamplat nimic grav, iar daca o sa dureze mai mult iar este ok, pentru ca din cate inteleg eu el e un baiat de treaba happy Good luck~

| BIP a răspuns:

Ai facut un mare pacat pentru 15 ani. Nu mai pupi raiu'..mai du-te pe la biserica, poate-poate.

| Alina398 explică (pentru BIP):

Seriously? -.-