| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Se da cumva cu chemtrails pe cer? Cine ne vor otrăviți? Aerul cica e de peste 15 ori peste limita admisa, adică e foarte poluat, se spune ca Rusii ar face asta prin armele lor biologice Europei. Eu de câteva zile ma simt ciudat, anxietatea mi-a revenit, ma simt amețit, am dureri de cap, oare are legătură cu problemele astea?

Și care e faza cu animalele alea de se învârt în cerc de 12 zile? Anunță ceva rău? Sau e de la frig? 5g? Sau polii magnetici? E plin pe tiktok de videoclipuri cu animale ce se tot învârt într-un cerc. Vine sfârșitul lumii voi ce spuneți? În Biblie relatează ca acel rău când se va seca Eufrat cică anunță venirea apocalipsei, deja începe sa sece acel râu despre care se discuta tot mai des în zilele noastre și încă unul care se va face sângeriu sau rosu, deja s-o întâmplat acum câteva zile și acest fapt. Lumea e paranoida, nebuna sau chiar se va întâmpla ceva rău? Se zice ceva de răpire și de cei 4 îngeri decăzuți ca vor spulbera o trăime din lume când va seca acel râu. A secat de tot acel râu sau încă mai este apa?

45 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. 2. 3. Nu.
4. 5. 6. 8.9. Eu te credeam om inteligent. Văd că m-am înșelat rău de tot,
La restul nu mai comentez.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sunt extrem de inteligent nu inteligent, răspunsurile tale în acest context domn clarvăzător ( asa te autointitulezi tu) nu vin cu nici un argument solid, sau plauzibil. Valorile de poluare chiar sunt peste 15 ori peste limita admisa, acei miei, furnici, cai și alte animale chiar se învârte în cerc de peste 10 zile, și de la frig cu siguranță nu este, anunță ceva, după cum vezi numai nenorociri se întâmplă din 2019. Tehnologia blue beam exista doar ca tu și alții in afara de TPU nu cred ca știți nimic, deja apar tot feluri de holograme pe cer în asa fel cei mai înstăriți intelectual sa creadă tot ce vede, totul e plănuit de elite, chiar sa apară un Iisus sau Dumnezeu și sa ne vb în toate limbile, vor apărea peste tot sa inducă lumea în eroare, și nu ar fi imposibil nici o invazie extraterestra sa ne invadeze, dar nu va fi real, vor aducă panica și teroare în masa, un fel de psihoza în masa asa cum a fost cu pandemia, sa zicem ca astea sunt absurde și niciodată nu se va întâmpla, dar știrea cu poluarea e oficiala și cu mieii ce de 12 zile se învârt într-un cerc. În Biblie chiar scrie ca după ce va seca acel rău ne va aștepta vremuri lugubre el e pe cale sa sace și deja trăim într-o lume lugugra unde în fiecare săptămân/ luna apare câte o nenorocire, cam tot ce scrie în Biblie încet încet se îndeplinește dar tu ești ateu asa cum te-ai numit tu nu crezi în chestii de astea asa ca e irelevant sa vin cu argumente care se întâmplă în acest moment doar ca tu nu ști acest lucru. Tehnologia blue beam chiar exista. Dacă cei de la NASA nu au contestat biblia o contesti tu? O contestam cu toții, dar uita ca ce se întâmplă în lume coincide cu munte chestii din Biblie, evenimente.
Nu sunt conspirații astea, dacă tu asa le percepi este strict problema ta. Animalele simt întotdeauna când ceva rău e pe cale sa se întâmple.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cei care sunt mai puțin înstăriți intelectual* rectific!

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă inteligență înseamnă pentru tine note mari la examene și teste, acea inteligență care nu te ajută la nimic este egală cu zero. Informația înseamnă date plus interpretare. Iar interpretarea este conștiinșă. con-știință, ceea ce știi împreună cu alții. Ceea ce susții și afirmi d-ta aici sunt interpretări din zona teoriei conspirației. Nu te ajută cu nimic să trăiești, sunt fantasme. Dar prostul dacă nu-i fudul, nu e prost destul. Dacă le scrii aici, ca să arăți ce te duce mintea, nu le face mai valoroase, mai valabile. Poți așa bate apa în piuă până iese spumă.

| Mosotti a răspuns:

Rusii fac europei, dar cele 30 de laburi biologice ale sua in Ukraina, alea ce-s? Dar au in mai multe tari.
Dar or face si rusii, nu zic nu, nici unu nu e sfant.
Pai cine crezi ca a facut omicronu ala mult mai periculos? Nu cred ca is in stare rusii de asta.

N-au facut in jurul tarii lor tocmai ca e periculos.

Are lagatura cu boala ta faptul ca a urcat anxietatea, astea doar ti-au amplificat-o.
Deja ce spui e efectul anxietatii, adica temerile tale.
Nu vine nici un sfarsit.
Si daca ar veni apocalipsa murim si gata, nu e nici o problema, nu ai de ce sa ai teama, tocma bine ca nu mai stii ce e aia batranete, dar nu vine.

Ceva rau se intampla, razboiul din Ukraina care afecteaza economic si pe altii, si situatia se inflameaza. Aici e realitate.
Si s-ar putea si militar sa ne afecteze.
Dar in nici un caz SF-urile alea de le spui.

Cu poluarea stim, nu e ceva nou, e de la industria globala, si asta se stie, oricum fara asta nu aveam tehnologie, eu prefer asa.
Nu ma int ca mor mai devreme.
Aia cu cercul si animalele, nu stim de ce se invart, mai fac ele asa, nu doar acum.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu e adevărat, eu nu am tipul acela de anxietate în care îmi e frica de viitor, de sfârșit și de moarte, aici ai făcut o conexiune eronata, la mine este exact opusul din cauza depresiei. Nu zic ca e cert ca asa se va întâmpla, zic doar ca este posibil, dar nu ceva cert, ce am zis ca e cert e cu poluarea și cu animalele acelea ce se învârt de 12 zile într-un cerc opus ceasului, și ce relatează în Biblie se cam întâmplă multe chestii, aducă nu are legătură cu anxietatea, ci cu ce scrie în Biblie, dacă biblia ar fi o porcărie nu s-ar întâmpla evenimentele din acest moment cu ce se specifica acolo, trăim vremurile în care sfarsitul generației noastre se va încheia, mult timp nu va dura. Poluarea nu e de la industrie globala, e plănuita, tot ce se întâmplă cu copiii și spitalizarea lor se datorează ca se împrăștie în aer chestii nocive, e plănuit atentie asa cum a fost și pandemia, se împrastie cu chemtrails, tot ce se întâmplă rău în lume e totul bine pus la punct, plănuit, asa cum a fost și pandemia, și ca să vezi și sfârșitul lumii va fi plănuit de elite. Nu au mai făcut niciodată animalele alea asa, de 12 zile se învârt într-un cerc și e pe tot globul, nu cazuri izolate, acele animale nu fac aiurea asa de capul lor, ele au un simt mult superior și dezvoltat noua. Acum nu știm de ce fac asa, dar de bine nu este.
Nu sunt SF, nu le spun eu din capul meu, m-am documentat în ce le vizează, tehnologia blue beam exista și va fi pusa în aplicare pentru unele scopuri a elitelor, a celor ce ne conduc, se fapt și în Biblie relatează, ca ești tu ateu și alții și nu credeți este problema voastră, dar se vor întâmplă lucruri inexplicabile, mult mai dramatice decât războiul din Ucraina, asta e de abia începutul sfârșitului, toate semnele ce se întâmplă în întreaga lume sunt relatare în Biblie, și se va întâmpla exact asa cum este precizat în Biblie, e doar o chestie de timp, nu,, dacă", și,, parca"
Tehnologia blue beam exista, nici nu aveți idee americanii și elitele ce tehnologie detin, și ca tot ce se întâmplă e plănuit de mulți ani.
Cu anxietatea nu are corelație decat amețeala, durerea de cap atâta tot.
Apar pe ceruri tot feluri de holograme asta e proiectul blue beam, cu asta o sa prosteasca mulți naivi prin venirea lui Iisus sau o invazie extraterestra, eu vb din unele resurse, nu zic ca se va întâmpla 100% asa, e incert, dar eu zic ca ce scrie în Biblie dacă te uiți în lume tot ce se întâmplă la evenimente trăim momentele acelea care sunt descrise în Biblie.Tu ești oricum ateu și nu crezi te înțeleg, dar o sa vedem, timpul ne va lamuri. Eu nu am zis ca animalele alea anunță sfârșitul, se vorbește și de o bacterie, și ce am enunerat eu acolo, poate fi orice, sau nu poate însemna nimic, dar poluarea care o crezi tu e eronat, se întâmplă niște chestii care te depășesc pe tine și pe mulți alții, tu trebuie sa înțelegi ca noi suntem cobaiul elitelor, nu avem nici o putere, și cu carnea se fac niște experimente nu vreau sa întru și în subiectul asta dar în lume nu se întâmplă rău doar ce crezi tu, adică războiul din Ucraina, se inatampla foarte multe chestii bizare pe care nu are rost sa le înșir aici ca oricum unul o sa vina cu o părere, altul cu alta, unii vor fi de acord. Ce ma frământă pe mine e de animalele alea atâta tot, dacă vine mâine sfârșitul lumii ( ipotetic vorbind) mi se rupe! Eu am făcut multe chestii, nu regret dacă maine mor, eu nu am tipul acela de anxietate specific pe care îl au unii, te credeam mai deștept, mai ales ca am vb în pm.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles, deci nu are treaba cu anxietatea. Mai fac si eu erori de interpretare, am inteles ca nu ti-e frica de sfarsitul lumii.
Da, anxietatea are si alte manifestari, nu neaparat prin frici, poti sa nu ai frica deloc, dar sa ai simptome fizice, sa nu mai vezi bine, sa tremuri, sa bata inima mai tare, sa te doara ceva desi n-ai nimic.

Nu are treaba biblia in sens ca nu erau ei divini sa vada in viitor, dar are treaba in sens ca stiau ce va fi, si asta nu are treaba cu ateismul, nu aveau cum sa fie nu stiu ce extraterestrii sa vada in viitorul care inca nu era format.

Sigur ca poluarea ne va distruge, dar nu stim exact cand desi a inceput, seceta colo, colo, inundatii, iau foc padurile.
Deci astea is efectele poluarii.
Si ne mai omoara si E-urile din mancare care multe is otravuri (sunt si e-uri nepericuloase).
Astea doua ne vor distruge cu siguranta, asta da.
Cu animalele nu prea are treaba, nu au ce simti acum, ca merg in cerc, nu stim de ce, dar in nici un caz ca prevestesc ceva rau acum.

Ai intrebat de sfarsitul lumii ca idee, acum am inteles, pai o sa vina! O sa vina din cele doua motive spuse mai sus de mine.

Raul va fi politic, iar ala nu are cum sa-l simta animalele, va scadea traiul destul, va fi din ce in ce mai greu, lipsa materii prime, etc.
Animalele simt doar cand vine ceva rau natural, cutremure, inundatii, incendii, uragane poate.
Nu cand vine raul social.

Asta cu ceva in aer nu stim, poluarea are loc de la industrie, masini, e si logic sa fie asa si e demonstrat, aia cu ceva in aer e doar presupunere, nu e demonstrat.
Productia crestea, vindeau mai mult, consumau mai multa energie, mai multe materii prime, deseuri erau mai multe, gaze poluante, sunt din ce in ce mai multe masini.
Ca si eu citesc multe, dar nu cred chiar tot.

De ex aia cu, ca ei au facut Covid-ul cred! Si iar e demonstrat, au scos omicronul ala mult mai agresiv, zic ei asa pentru experimente, aiurea, vor sa-l dea si pe ala, nu stiu daca-l mai da acum dat fiind ca s-a aflat.
Si ca sa mai decimeze din populatie, au facut asta, ca apoi sa scoate alte miliarde din vaccinuri.

Cu hologramele ai dreptate, asa este, vor sa prosteasca lumea cu astea, si asa va fi in viitor mai rau, chiar discutam cu prietenul meu asta mai acum 3 ani.
Vor apare asa zis ingeri, dumnezei sau ce or fi, si lumea va crede.
Deci se vor axa pe religie, ca doar cu ea au prostit lumea de 3000 ani cam.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pai nu are legătură cu biblia, am zis de tehnologia blue beam vizavi de extratereștrii. Am văzut ca și peștii se învârt în cerc, ceva ciudat o sa se întâmple, toți spun asta dar na sunt unii prosti grămadă care jignesc aiurea, concepuți pe toaleta publica. Deja a fost cutremurul din Indonezia destul de serios, în Serbia inundații, și vor veni în lanț problemele asta e doar începutul. Pai la aia m-am referit la holograme dar holiday asta e la fel de prost ca Adrian. Lumea e inculta, au mintea închisă și mulți vor credea tot ce vad și aud. Nu vezi ca în 2022 sunt romani și țigani care nu știu nici cate zile are o săptămână, sau cum se numește planeta noastră, cum sunt la noi prosti și inculți asa sunt peste tot în lume.
Oricum multe evenimente se întâmplă chiar acum exact asa cum e precizat în Biblie, poate oricine sa mănânce rahat asta e adevărul

| Holiday a răspuns:

Consulta un psihiatru. Altceva nu te poate ajuta, la ce tampenii debitezi.
Misticismul crestin nu te ajuta cu nimic in rezolvarea problemei.

| anonim_4396 explică (pentru Holiday):

Ești prea prost ca să fi jignitwinking

Răspuns utilizator avertizat
| DonEduardo a răspuns:

Ai scapat o vreme de anxietate? Cum ai reusit?

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Nu poți scăpa de anxietate orice ai face asa mori cu ea

| DonEduardo a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar au zis ca ti-a revenit. Deci o vreme ti-a trecut. Cum ai facut?

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Și acum sunt ok dar depinde, dacă ști ca ai dușmani, probleme cu banii, pericole externe nu trece anxietatea nici cum, trebuie sa îți autoeduci tiparul gândirii sa nu îți fie frica de nimeni, și sa ți se rupa și dacă e sa pățești ceva, ca dacă cineva îți vrea Raul ți-l va face, nu scapi. Trebuie sa te împrietenești cu sentimentul ala de frica nejustificat

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu generaliza, multi au scapat cu trat bun, unul din ei e prietenul meu, ca era gata gata sa nu mai poata munci.
Ca mai are putina, e alta dar nu prea se simte.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu au scăpat e în capul lor asta, nu te poți vindeca complet de anxietate cronica. Am lăsat un răspuns mai lung și foarte adevărat dar mi l-au refuzat adminii. Nu exista asa ceva, are mediu bun familiar de aia, nu are dușmani aprigi, știe și simte ca integritatea fizica nu ii poate pusa în pericol, vad ca admina sau cine e nu ma lasă să răspund, cred ca de frica sa nu vadă unii copii sau anxioși, dar eu îți spun 100% ca nu poți vindeca asa ceva decât prin moarte sau suicid, cine crede ca e vindecat suferă de psihoza sau schizofrenie, atunci anxietatea nu mai are simptomele alea, trăiește într-o realitate distorsionata, nu exista asa ceva crede-mă ca eu cunosc extrem de bine anxietatea, mai degrabă de depresie poți scăpa decat de o anxietate cronica. Din păcate mi-a fost șters răspunsul, începe sa îmi fie scârbă de platforma asta comunista

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu, stai asa, cine se trateaza la timp nu mai apuca sa ajunga la anxietate cronica, de aia scapa multi.
Cand a devenit deja cronica, ai dreptate, e greu de tratat sau imposibil.

De ce s-a sters raspunsul? Ce ai scris? Da-mi pe privat ce ai scris, sa-mi fac o parere si eu.
Si de ce n-ai dat mail sa intrebi de ce s-a sters?!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pai se poate vindeca cea care nu e cronica dar trebuie sa ai mediu bun. Ce înseamnă asta? Membrii familiari sa te respecte, aprecieze, sa nu te ridiculizeze, marginalizeze, la fel și prietenii și colegii de la munca fiindcă ești atât de vulnerabil ca orice te poate afecta si sa recazi în anxietate, și bineînțeles sa nu ai dușmani care ți-ar face felul, ți-ar pune în pericol integritatea fizica, și când ai simți chestia asta și te gândești excesiv la acest lucru, asa funcționează anxietatea din păcate și tratamentul nu poate face absolut nimic sa te vindece chit ca e cronica sau nu. Dar, dacă ai mediu bun, ești respectat ( simți acest lucru) nu ești marginalizat, nu ai dușmani care sa te execute oricând cum au unii, atunci poți sa treci și peste o anxietate cronica, adica o ții în background ea e încă acolo, dar nu o mai simti, devii funcțional, ești ca un om ok fără probleme. Anxietatea cronica este exact ca o boala autoimuna care în cel mai bun întra în remisie și nu mai ataca propriul organism și la o trauma, stres foarte puternic, soc emoțional ea se reactivează și ataca din nou organismul, exact asa funcționează și anxietatea indiferent ca e cronica sau nu, dacă nu ești respectat, nu ai o viata relativ normala, nu ai prieteni, nu te respecta nimeni tu simți asta ca nu ești tâmpit și din păcate în loc sa îndrepți acest lucru sa te expui sa le arăți oamenilor ca nu ești un las, o gașca, un fătălău, tu te gândești excesiv: oare ala ce are cu mine? De ce m-am bâlbâit? Voi fi pare bârfit ca m-am bâlbâit? Vor râde? Voi fi judecat? Și, sincer când nu ești respectat, nu ești sprijinit moral de nimeni, nu ai pe nimeni, ești singur, foarte greu mai ieși din acest labirint și după cum am zis în loc sa lupți te afunzi mai rău ca asa în general e anxietatea mai ales dacă ai si depresie. Deci, contează contextul, mediul în viata unui om cu astfel de probleme, cum e perceput, cum percepe el lumea și oamenii din jur, unii au un psihism mai puternic și nu ii interesează ce zice x și y, ăștia au șanse mari sa o depășească. Sunt multe chestii de spus, e o boala foarte complexa, și ești foarte vulnerabil dacă te afli într-un context prost și mediu cu oameni toxici în jurul tău, care nu îți vor binele, tu simți acest lucru când cineva nu te place și dai înapoi în loc sa faci ceva, asta e doar un exemplu, după cum am zis sunt oameni sensibili și beta cum ii numești tu cu anxietate și alpha sau sigma cu anxietate, ăștia au șanse sa lupte cu anxietatea, chiar de unii singuri și împotriva tuturor, și dacă toată planeta ar fi împotriva lor ei ar putea lupta eroic.
Da, dacă o tratezi din timp se poate dacă e o anxietate cauzata de deficit de dopamina, serotonina, dar din păcate pentru unii anxietatea este cauzata și de o trauma majora, asta este imposibil de tratat cu tratament, la asta se poate scăpa din "Matrix" doar prin expunere repetata, în general în anxietate asa se recomanda sa scapi de ea prin expunere repetata dar ea odată ce e cronica tu reușești datorita tratamentului, a expunerii sociale sa o ții în background dar de ea nu poți scăpa niciodată, mereu" reapare" la stres, supărare, traume socuri etc, cu alte cuvinte dacă e cronica trebuie tu sa lupți cu ea toată viata, nimeni nu o sa o facă, nici psihoterapeutul, nici psihiatru, nici anxioliticele nici mama nici tata, dar poți sa o controlezi sa nu îți distrugă viata, dacă nu reușești sa o controlezi ești terminat! Exact asa stau lucrurile, și din păcate pastilele sunt doar calmante nu vindeca nimic serios, doar episoadele depresive, anxioase, de psihoza, episodul psihotic astea le vindeca. Domeniul asta psihiatric a stagnat, nu a evoluat cu nimic și suntem în 2022, mulți medici te îndoapă cu pastile sa scape de tine, îți ia banul și pa! Nu ii interesează ca tu suferi, pe nimeni nu ii interesează.
Din punctul meu de vedere anxietatea sociala este cea mai împuțită, de asta foarte foarte greu scapi, mai ales sa se manifeste fizic te chinuie într-un hal de nu ai văzut asa ceva în public, e mai chinuitoare decât depresia, mai ales ca îți compromite imaginea ca te expui în public și sa vadă unul ca te simți rău e nasol ca mereu te vei gândi ce părerea și au făcut unii de tine, tu exact la acest lucru te gândești toată ziua și toată noaptea, asta e și cauza insomniei, acel stres incredibil te doboară, exact asa e și cu depresia. Calea este sa îți reautoeduci tiparul gândirii e singura șansă să lupți cu o anxietate sau depresie grea, asta sincer sa îți spun nici psihologii nu o stăpânesc bine, și ei au probleme, adică unii merg la alți psihologi, unii se sinucid chiar, sunt multe cazuri.
As putea scrie 2 ore în continuu sa explic cum e anxietatea și cât e ea de complexa, este incredibil de complexa de asta este și foarte greu de controlat deoarece traim într-o lume unde factorii externi îți perturba mereu anxietatea prin: razboi după cum vezi, cutremure, blackout, scumpirea exploziva a alimentelor, facturile, chiriile la unii care stau în chirii, ratele la banca, sărăcia, datoriile, furnizorii care ne fura pe fata cu facturi uriașe, dușmani etc. Vezi câte sunt? Tu chiar crezi ca niște amărâte de pastile poate combate tot ce am enumerat mai sus? Niciodată!
Exact asa este anxietatea severa/cronica. Când ești la pământ nu mai te ajuta nimeni, toți o iau la sănătatea, pana și frații tai vrei sa mint, când ai probleme de astea trebuie sa lupti dim toate puterile dacă vrei sa ții pasul cu cei care nu au nici pe naiba, mai ales sa ai și depresie ești lovit simultan din 2 direcții, te rupe efectiv oricât de puternic ai fi te doboară.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sau o invazie fake a extratereștrilor? Gen acel proiect blue beam sau nu mai știu.

| Scorillo a răspuns:

"Un om care stie ceva te contrazice, un om care crede - te omoara". - vorba unui mare filozof in viata. Viitorul nu e prea luminos, dar nici dracu' atat de negru