| YLLL a întrebat:

Ce schimbari vor fi in anul 2012? Se vor inversa polii magnetici. adica? da r asta nu inseamna ca oamenii nu vor supravietui.sau vom trece intr. o alta dimensiunee?straight face nu prea inteleg explicati. mi va roglaughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@xibalba-daca polii magnetici ai pamantului se vor schimba, afla ca acest lucru se va produce peste noapte si poate dura de la cateva zile la...ani.Dupa cum bine stii, miezul metalic lichid al pamantului este in continua miscare pentru a se raci, iar acest lucru creeaza de asemenea gravitatia.Pentru ca polii magnetici sa se schimbe este necesar ca acel miez sa se opreasca din miscare si sa inceapa o miscare de rotatie inversa decat cea de acum.Acea oprire poate fi deodata, sau se poate produce in timp, insa in acest context va trebui ca si campul magnetic al pamantului sa scada treptat pana la o anumita valoare, apoi sa dispara brusc.In momentul in care nu va mai exista camp magnetic pe terra, tu vei inceta sa mai existi. Poate numai norocul ca schimbarea sa se produca imediat iar miezul lichid sa inceapa din nou sa se miste, te mai poate salva, in alte conditii...esti...PA!

11 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

As dori sa nu ma salveze nimic! Prea mult ma chinui pe lumea asta si prea mult as dori sa se termine!

| xibalba a răspuns:

Orice schimbari se vor produce, daca se vor produce, nu se produc peste noapte, ci in timp. Asa ca daca e sa se intoarca pamantul cu fundul in sus, nu se intampla in seara de revelion, sau in primul minut din 2012, ci in timp.

| Alin_2237 a răspuns:

Nici eu nu stiu creca v-om muri

| trololololol a răspuns:

Mă miră sincer faptul că lumea ÎNCĂ mai crede în chestii din astea! după ce! data prezisă de Nostradamus în care se va sfârşi lumea a fost amânată deja de vreo 5 ori şi juma' din populaţia României s-a trezit mirată că mai sunt în viaţă după ziua în care s-a pornit acceleratorul de particule de sub Geneva.

| trololololol a răspuns:

*continuare*
Dacă se întâmplă, s-ar putea să ai probleme dacă te aflii într-un avion sau ceva ce depinde de polii magnetici tereştri, deşi nu cred să se întâmple schimbarea aşa de repede şi nepredictibil. Sateliţii nu vor pica de pe orbite pentru că ei sunt ţinuţi de gravitaţie, nu de magnetismul peământului. Şi despre alte dimensiuni în care putem trece ca printr-o uşă, rămânând, posibil, într-o dimensiune în care porcii zboară sau în care totul e alb şi vei pluti pentru eternitate vei găsi doar în cărţi de science-fiction limitate doar de imaginaţia naivă a oamenilor, nu pe baze ştiinţifice.

| trololololol a răspuns:

Pentru dobitocu' care a postat anonim:
Fg = (G * m1*m2)/d^2, boule.
nu vad magnetismul nicaieri in formula.
Ma sperie oameni ca tine, si ma sperie cei care te cred. Cer scuze pentru limbaj da sa fim seriosi. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca polii magnetici se vor inversa cu adevarat, atunci tu cu siguranta ca vei trece intr-o alta dimensiune, insa nu in una la care visezi tu, ci in una in care oricum ne ducem cand ne vine randul. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va inversa nimic.
Si cu dimensiunea citeste aici : http://juliee.wordpress.com/......lpartea-i/ [ nu e spam, doar ca e mult si nu ma apuc sa dau copy paste aici ]
Azi am zis despre marea manipulare cu mayasii. maine despre alta teorie tampita in leg cu sf lumii.
Enjoy it:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@fgravila-,, Sateliţii nu vor pica de pe orbite pentru că ei sunt ţinuţi de gravitaţie, nu de magnetismul peământului''
si gravitatia aia de unde vine? din cosmos? mai, nu mai raspundeti numai sa va aflati in treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@liviu00-multumesc pentru stupid.Se vede cata fizica cunosti.Eu nu i-am spus cu rautate iubitei tale, ba din contra, am incercat sa ii explic niste notiuni elementare din fizica.Am observat ca avea carente si m-am hotarat sa ii completez notiunile.Nu este obligatoriu ca toata lumea sa stie fizica, poate ca unii sunt extraordinari de buni in medicina, altii in economie, asa ca daca tu ai luat-o ca pe ceva personal, imi pare rau, mai pune mana pe carte atunci si spune-mi tu mai multe. Oricum, ma bucur ca exista si frustrati pe acest site, nu de alta, insa m-as fi simtit singur intre atatia oameni normali. laughing

Răspuns utilizator avertizat