| Purec a întrebat:

Puneti-va pentru cateva secunde in mintea unui criminal in serie. Care ar fi semnul distintiv pe care l-ati lasa la locul crimei? Amprenta personala prin care sa "revendicati" crimele?

Răspuns Câştigător
| anadark84 a răspuns:

O margeluta de cristal. (sa aminteasca de margelutele din colierul mamei la a carei ucidere am asistat in copilarie). Nah ...ca ti-am oferit si o parte din poveste!tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru anadark84):

Serios, chiar ai asistat la uciderea mamei tale?

| anadark84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi! E fictiune!

41 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Hmmm...
Nu mi-as lasa un semn anume, pentru ca in primul rand as incerca sa scap de cadavru.
Ori l-ai arde, ori l-ai arunca in mare...
Probabil ca as pastra un document al victimei, sau un obiect personal.

Sau niste sange, mi-a placut ideea din Dexter.

| harciog a răspuns:

O bancnota de 1 euro, pentru luntrasul care ii va trece sufletul peste Stix.Nu de alta, dar sa fiu sigur ca s-a dus. Daca n-are bani si nu-l trece, nu se intoarce inapoi nenorocitul?

| Decrepit a răspuns (pentru harciog):

Pe luntras il chema Caron sau Charon? ...ca nici acum nu mi-e clar.

| harciog a răspuns (pentru Decrepit):

Nu stiu ma, ca n-am fost deocamdata, iar ce scrie lumea prin carti, slabe sperante sa fie adevarat.

| Leocerba a răspuns:

Versurile astea, care mi se par criminale: "Iubito, ma gandesc la tine ca un borfas la ceasul unui lord, in cap mi se ciocnesc drezine si caii fac atac de cord. (un betiv) "

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Eşti criminală.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pe ce site te uiti la filme por...pardon, horror?

| Purec explică (pentru мιнαɛℓα36):

Esti inteligenta data naiba, ma uimesti, esti atat de speciala, de fantastica, ar trebui sa fi studiata de antropologi, foarte probabil sa fi chiar veriga lipsa din teoria evolutiei

| Woodenpints91 a răspuns:

Cel mai probabil o piesă de şah. Depinde cum a trăit ăla şi pentru ce l-am omorât.

| 4b a răspuns:

Vis-a-vis de locul crimei, un zambet facut cu sangele victimei.

| ZvT a răspuns:

O oala cu coliva, i-ar tine ocupati pe politisti.

| Kosmin19 a răspuns (pentru ZvT):

Da laughing chiar pentru mult timp

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ii scot matele, si il spanzur cu ele, ca pe un fular.

| AndreRaluca a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Siiiigur. Si, de fapt, ai hemofobie...arahnofobie, sau alte frici din astealaughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru AndreRaluca):

Sincer,n-am hemofobie, deloc, dar poate ca am arahnofobie, dar nu stiu sigur.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

As face un semn pe fata cadavrului, probabil un "G", de la initiala mea.

| Delicacy a răspuns:

Un crin şi o pălărie neagră.

| AndreRaluca a răspuns (pentru Delicacy):

Frumos!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte de joc (joker-ul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș lăsa lucruri fără sens. Obiecte ce tind a avea forma unui puzzle, dar fără o imagine precisă.
Am de gând să mă joc... cu mințile oamenilor.

| Foxyyyy a răspuns:

Un trandafir alb, stropit cu sangele victimei.

| Salahadin73 a răspuns:

Un "V" de la "Vreau vodca''

| Decrepit a răspuns:

Cate-o poezie la fiecare, sa stie legistii ca au de-a face cu un criminal boem si chiar cultivat.

| Prunela a răspuns:

O pagina aleatorie dintr-o carte oarecare.

| Kosmin19 a răspuns:

Frate tu sincer ai o problema? Esti criminal vrei sa te faci?happy Vrei informatii?laughing

| Purec explică (pentru Kosmin19):

"
Frate tu sincer ai o problema? Esti criminal vrei sa te faci? Vrei informatii?"

vreau sa vad ce concurenta am happy

| Kosmin19 a răspuns (pentru Purec):

Da. ciudat de ce te-ar interesa ce ar face un criminal laughing

| Purec explică (pentru Kosmin19):

O sa vezi in curand la TV

| Kosmin19 a răspuns (pentru Purec):

Ce o sa vad?happy Crime-n serie,?happy Sau te vad pe tine?laughing) nu mersilaughing)

| AndreRaluca a răspuns (pentru Kosmin19):

O sa-'l vezi pe criminalul MARGELUTZA laughing

| y0nutz3ly a răspuns:

Ar lasa o bucata de haina big grin

| PandaEm a răspuns:

Un deget, mana sau orice parte din corpul cadavrului :d

| AndreRaluca a răspuns:

O inimioara rosie, din catifeahappy

| Purec explică (pentru AndreRaluca):

Hai ca imi place, daca nu vine altul cu idee mai buna, meriti funda happy

| TheDarkOfYourDreams a răspuns:

As lasa o gogoasa infuriata pentru gaborii care o sa investigheze cazul.

| Patrick_Djey_1999 a răspuns:

Eu as face un o stea

| Ciniminis a răspuns:

Daca as fi un criminal in serie nu as lasa urme! As lucra impecabil.