| dimdragos a întrebat:

Stie cineva un site unde se pot rezolva exercitii? Adica eu sa zic (x+13)patrat si sa primesc toata rezolvarea.

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da.Trebuie doar sa scrii exercitiul si ti-l trimite gata rezolvat.Trebuie doar sa il copiezi in caiet.Dar nota o primeste el...

| VladSilviu a răspuns:

Ce nu intelegeti. oamenii evolueaza, indata vei cauta pe net in timp ce un robotel iti da mancarea la gura laughing)))

| Freaky a răspuns:

laughing)) LLLLLOOOOOOLLLL frate chestii de astea se fac la a 6-a a 7-a. (x+13) la a doua fac x patrat +26 x+169. Foloseste formulele:
(a+b)la a 2=a patrat+2ab+b patrat
(a-b)la a 2=a patrat-2ab+b patrat
a patrat - b patrat =(a-b)(a+b)
astea sunt de baza. daca nu le stii in viitor, nu poti rezolva niciun exercitiu.o sa dai de ele pana in clasa a 12-a!

| Kattan a răspuns:

Da, se numeste pune-mana-si-invata.ro

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.Iti recomand sa mai faci si tu niste exercitilaughingInternetul nu te va ajuta mereuoh go on

| dimdragos explică:

De fapt, chiar sunt in clasa a 7-a...da nu cont.mi-a zis cineva de un program (sau site, nu mai stiu ce era) care face calcule de d`astea; era ceva de la windows. app. urasc matematica, asa ca formulele, cartile etc nu ma ajuta tongue