| IoanaaaaaaXD a întrebat:

Buna TPU am o problema nu stiu cum sa imi schimb imaginea de pe destop am windows 7 si cand dau click dreapta imi scrie acolo personalize, dau click pe el si de acolo nu stiu cum sa fac sa imi schimb imaginea (nu vreau cele trase de pe laptop vreau sa imi adaug imaginile mele ). Multumesc funda (daca imi spuneti cum big grin ).

Răspuns Câştigător
| Gabiii a răspuns:

Intri in folderul unde ai imaginea pe care vrei sa o pui pe desktop dai dublu click pe ea si iti apare mai mare ca sa zic asa! Dai click dreapta si Stabilire ca fundal pentru desktop!winking
Succes!winking

3 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

In cazul in care ai netbook sau in unele ocazii laptop si ai windows 7 preinstalat pe el nu se poate schimba poza de desktop, numai pe pc poti sa o schimbi.Singura solutie este un program special care poate sa rezolve problema. Asta ar fi singura solutie.

| price a răspuns:

Clik dr-personalize-apoi ai jos in stanga aproape central desktop background dai clik pe el apoi clik pe browse si-ti alegi poza pe care o vrei sau te duci direct la poza pe care o vrei dai clik dr apoi set as desktop background. funda

| DragosAlex1 a răspuns:

Daca ai windows 7 intra in control panel=> Appearence and Personalize=> Personalize=> jos dai la desktop Background si iti pui img acolo si le poti seta sa ti se schimbe din 10 in 10 min si diferite chesti sper ca te-am ajutatbig grin funda?