| BlackSilver a întrebat:

Am o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv. Problema e in programul C nu C++. Conditia este sunt date doua masive F[n] si G[n]. De calculat valoarea expresiei T=e la puterea S/K + (S*K), unde : S este suma elementelor pare pe pozitii impare din masivul F, iar K - cantitatea elementelor de pe pozitii impare din masivul G. Astept foarte mult ajutor din partea voastra. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Gasesti rezolvarea ei aici:
https://drive.google.com/......cN6-V/view

Daca prin cantitatea elementelor ai vrut sa spui suma lor, lasa codul asa cum e.
Daca ai vrut sa spui numarul de elemente de pe pozitii impare, comenteaza apelul functiei get_k si decomenteaza ce e sub el

| BlackSilver explică (pentru TeoPT):

Multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Unde te-ai incurcat? nu pare deloc complicata problema.