| alexandramara a întrebat:

Ati fost furati de vraja nostalgiei de intamplari trecute sau povesti de mult apuse(din carti) si vi s-a intamplat ca daca simtiti un miros auziti o melodie sau vedeti o persoana necunoscuta sa va ganditi la o anumita persoana fara ca acestea sa aiba legatura cu persoana? Daca da povestiti-mi

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Toate sunt lucruri traite candva, creierul retine absolut totul in subconstient. De aceea cand simti un anumit miros sau auzi o melodie uitata de mult iti amintesti de anumite secvente prin care ai trecut.

1 răspuns:
| suffarstar a răspuns:

Conexiuni neuronale subtile. Sunt legaturi subconstiente. Mi se intampla foarte des.