| Papadopolina a întrebat:

cu ce as mai putea vedea eclipsa de soare in afara de ochelarii speciali?batting eyelashes

8 răspunsuri:
| eugeniu_6685 a răspuns:

Se poate vedea, asa cum am vazut-o eu prin anii 60, cu o bucata de geam afumata la fum de lumanare.Se mai poate vedea si printr-o luneta dotata cu filtru special.

| TeooTeo a răspuns:

Nu poti...
app tine pana pe la vreo 11-12
fundita?:*

| Agradável a răspuns:

Sticla pentru sudat ( masca din aceea ) tongue

| DDDDDxxxxxx a răspuns:

Uite cum nu-i crede se poate eu am incercat la 2 eclipse in 2 moduri diferite si n-am patit nimic vad perfect.Bine am purtat 6luni ochhelari cand eram mica. Dar era de la o chestie de la nastere mostenita de la mama. Dar vad perfect 1poti sa aburesti o bucata de sticla (sticla, nu plastic)cu ceara de la lumanare se face super neagra si se vede perfect eclipsa sau
2.cum am facut la eclipsa de luna asta mi-am pus 3 perechi de ochelari de soare negri si pe deasupra 1 pereche de ochelari rosiatici se vedea perfect eclipsa si pe deasupra si rosie din cauza ochelarilor rosi a fost super. Funda PLESSS Funda Funda

| PixieTrixie a răspuns:

Prin punga de chipsuri, cornuri sau orice fel de punga care are parde din aceea argintie inauntru;-).
Eu asa fac mereu laughing
Fundita? kiss

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Cu niste ochelari simply. Ceri si tu vecinei tale sau cine stii ca are ochelari.Eu asa voi face. E simplu si usor?
Daca crezi ca raspunsul meu merita fundita da-mi-o! kisskiss

| AikkoxD a răspuns:

Uite, nu prea cred ca poti vedea eclipsa CU ochelari speciali fiindca nu suntem in vara, ca sa fie soarele foarte puternic si sa ne bata in ochi.
Soarele, iarna, e foarte slab si abia daca s-ar putea vedea eclipsa. S-ar putea sa fie si cerul innorat thinking
Sper ca nuhappy

| Maryus_6727 a răspuns:

Poti sa incerci prin un geam afumat la lumanare, sau desfaci o discheta si iei chestia eia neagra din inauntru ei folia aceia neagra o dai in doua. efectul merge perfect la amandoua incercarile FUNDITA...