| trixie13 a întrebat:

voua vi sau intamplat lucruri ciudate? Mie da.Intr'o zi veneam de la bunicamea foarte nervoasa, numai stiu de ce. Dar nu asta, am intrat in camera mea si i'am spus lu' mama ca numai suport viata asta si chiar in momentul acela mi-a "explodat" becul.Si mi s-a mai intamplat de vreo 2 ori. Uneori noaptea am vise care se implinesc. Sau in ultimul timp ma uit doar la emisiuni cu crime...si din astea pe discovery investigation si cand merg la scoala sau sunt singura acasa si ies pe geam am tot felul de viziuni.Adica cand mergem catre scoala e o "scurtatura" si tot vad scene ca acolo a ars ceva si ca moare multa lume si ca se intampla crime. Dar adevarul e ca exaxt langa locul ala e spitalul(in partea aia cred ca e morga). Sunt doarte confuzahappyce sa fac? voua vi s'au intamplat lucruri din astea?

Răspuns Câştigător
| Thea a răspuns:

Eu zic sa te relacsezi...sun doua posibilitati:-ori esti prea speriata de ce ti se intamplasi iti imaginezi aceste lucruri fara a stii si apoi crezi ca sunt niste previziuni
-ori chiar acele lucruri pe care le vezi sunt chiar niste ptreviziuni,si atunci trebuie se treci peste aceasta spaima pe care sunt sigura ca o simti si sa incerci sa ajuti oamenii,sa faci niste cercetatari cu privirela victime si sa vezi daca acele crime sau accidente sau ceor fi sau intamplat in trecut sau nu
dar pentru inceput, daca aceste lucruei te supara atat de mult eu zic sa te duci la un psiholog si hai sa fim seriosi in psiholog nu e tot una cu un psihiatru asa ca nu mi se pare deloc o rusine sau o dovada ca stiu eu ce esti nebuna sau alceva...un psiholog e un om cu studii superioare care sunt instruiti sa inteleaga oamenii sa le inteleaga greselile si temerile
si da, si mie mi s-a intamplat chesti ciudate, poate chiar foarte ciudate dar niciuna egalandule pe cele ale tale.si in plus ar putea fi doar niste intamplari
PS sper ca te-am ajutat

12 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Cum?! Nimeni n-a sfatuit-o sa mearga la OTV? Chiar nimeni?(P.S.: prea mult tembelizor strica Trixie.)

| DorelSudoru a răspuns:

Mintea ta te sperie mi s-a intamplat si mie dar nu asa rau...sau vorbeste cu un medium

Răspuns utilizator avertizat
| cuore a răspuns:

Ai putea sa iesi in oras la o prajiturica de 8 martie nu sa te gandesti la asa ceva.

| Achilles_1666 a răspuns:

Te uiti prea mult la aceste genuri de filme/emisiuni si chiar daca nu vrei mintea iti joaca feste si chiar crezi ca vezi lucrurile alea, in aceeasi situatie am fost si eu. Apropo, cateodata cand ti se intampla ceva, chiar daca e prima oara tia ti se pare ca ti sa mai intamplat asta, insa nu stii cand sau cum, doar ai o presimtire ca nu esti straina de intamplarea aia...cam asa ceva a trebuit sa suport eu, si inca nu a incetat cu totul la mine.

| DGK_6470 a răspuns:

Esti medium laughing) glm nu stiu frate totu e in imaginatia ta happy
cred thinking

| shhhs a răspuns:

Mdea... Si mie mi se intampla lucruri de genul tot timpul... Se poate ori sa ai prea multe imaginatie ori sa ai capacitati de medium.
Nu pot sa imi scot din minte scenela sau visele stranii despre un anumit locsad.

| Cozyy a răspuns:

Lasa...totusi e mai bine in comparatie cu experienta mea.
eu veneam intr-o seara de la meditatii, pe la 7 seara, si am fost singura care s-a dat jos din autobuz, pe str nu era nime, doar eu. Eu aveam in cap doar snitele(yummy) si tot ce aveam bun prin frigider. Dupa ce a plecat autobuzul din statie ceva a trecut pe langa mine ca un vant rece, foarte iute si extrem de puternic. Prima mea reactie a fost sa sar in mijlocul strazii, dupa asta aveam senzatia ca ceva se apropie si se departeaza de mine. Am alergat intr-un suflet acasa. Nici azi nu imi dau seama ce a fost

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Pai daca intr-adevar e adevarat ce ai vazut tu ...ar fi bine sa te muti la o alta casa departe de spitalwinking

| loolaa13 a răspuns:

Sincer nu mi s-a intamplat. Poate e un fel de "medium". Noi ne folosim doar 10% din creier, iar restul este paranormal, dar nu stiu ce sa cred. Spun ca ar trebui sa vorbesti cu o persoana care are astfel de viziuni... uneori o persoana cu care ai ceva in comun iti devine un bun prieten! Nu sunt sigura ca te-am ajutat, dar sper totusi ca iti poti gasi prieten f bun pe aceasta cale...un lucru in comun, care nu este intalnit f des!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, stai sa-ti zic, deci nu platisem facturile la lumina, wow ce ciudat a fost, bezna frate! si in usa stateau doua siluete ce bateau sa le deschid.

| ilincutza2000 a răspuns:

Hei, eu te sfatuiesc sa mergi l-a un preot, sa-i spui ce ai pe suflet! daca nu vrei, vorbeste cu familia ta sau cu prietenii! fa-ti rugaciunea in fiecare noapte si nu te mai uita la emisiuni prostesti! trebuie sa te gandesti ca DUMNEZEU e mereu langatine. sper ca sfatul meu iti va fi de ajutor! ilinca