| LisaJulie a întrebat:

Am auzit ca exista unii oameni care pot vindeca durerea omului doar punand mana pe locul unde doare! Eu nu stiu ce sa cred dar daca ar fi totusi adevarat oare cum se numesc acesti oameni?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Bioenergeticieni sau bioenergoterapeuti.
Trebuie sa constientizezi insa ca aceste tehnici nu functioneaza la toate bolile.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu cred că a greșit cu nimic userul care a răspuns mai sus. Un pic de umor e totdeauna bine-venit.
Cât despre întrebare, părerea mea este că nu există astfel de oameni. Îți dai seama că, dacă ar exista, nu s-ar mai duce nimeni la doctor. Iar acei oameni ar deveni milionari (sau miliardari?).

| mODIN a răspuns:

Se numesc "escroci" sau "sarlatani".

| LisaJulie explică (pentru CuStimaSiRespect):

Crezi ca intrebarea mea e la misto?

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu fac mișto de nimeni, e doar o glumiță de context, cred că nici userul pomenit nu ar avea de ce să se supere.
Referitor la întrebare, nu știu exact cum se numesc acei oameni și unde poți să îi găsești, unii poate îi numesc vraci sau tămăduitori, dar aici intrăm într-un domeniu neverificabil.
Și nu exclud că ar putea exista astfel de abilități, ca un exemplu, este un fapt destul de cunoscut și verificat de toți mai toți posesorii de pisici că acestea se așează uneori pe locurile dureroase și anihilează durerea.
Dar în orice caz, dacă e ceva serios, normal este să consulți un medic. Numai bine!