| Ooooooooooooooo901234 a întrebat:

URGENT! Experiment despre OCHI!
Am nevoie la biologie de un experiment cu/ pe ochi( înafara de disecție).

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mergi La biblioteca și ia un manual de biologie de pe vremea lui Nea Nicu, găsești acolo cate experimente vrei.

| Celcestietot a răspuns:

Nu este permis utiliztorilor sa puna intrebari in legatura cu temele.

| WhiteLife a răspuns:

Te uiți la ochiul colegului, apoi apropii blițul de la telefon de ochiul lui (nu îl bagi in ochi sa nu mai vada) și vei vedea că se contracta cristalinul. Apoi îl îndepărtezi brusc și se mărește la loc.

| Meme10Memu a răspuns:

Stai la soare si apoi te bagi in bezna din beci sau te legi la ochi stand o ora afara. In beci stai acolo o ora si apoi iti faci un selfie cu blitzul si ai sa vezi ca ai pupila dilatata.

| Robert150103 a răspuns:

Brainly