| burebistaluptatorul a întrebat:

Buna ziua, din ce se face reteta succesului, ce contine?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cum definești succesul? Că pentru un om paralizat la pat succesul înseamnă să poată manca singur și să nu fie o povară pentru ceilalți, deci pentru tine care este succesul?

| Hyperion7 a răspuns:

Suferință
Umilința
Consecventa
Cumpătare
Eșec
Speranța

Definiția sta fix in cuvânt!
Pai cum adică suferință și umilință și restul?
Pentru a ajunge unde îți dorești trebuie sa suferi muncind zile și nopți, sacrificându-ți sănătatea.
Pentru a fi un om de succes, ai nevoie de umilință, deoarece fiind umil vei fi privit diferit, fața de un vanitos.
Ai nevoie de consecvență pentru a avea puterea de a luptă și de a câștiga indiferent de obstacole!
Trebuie sa fii cumpătat, pentru a găsi un echilibru între tot și toate pentru a lua o decizie optima.
Ai nevoie și de eșec pentru a realiza că nu ești buricul pământului și că tot timpul este loc de mai bine
Și nu în ultimul rând, ai nevoie de speranța, fară speranța omul nu ar mai crede in adevăratul său potențial.
Și asta cred eu că e definiția succesului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, succesul se moșteneste! Nu toti ne nastem egali. Ca sa ai succes trebuie sa te nasti intr-o familie bogata. Vei beneficia de cele mai bune studii si vei fi tot timpul inconjurat de oameni care au bani si afaceri. Mostenirea genetic! Daca mostenesti gene' bune, vei avea succes in dragoste. Sa zicem ca ai 25 de ani 1.85, ai un fizic lean si o moaca frumoasa, garantat o sa ai parte de femei si dragoste. Dar daca ai 1.70 si o moaca avrege ( nici urat nici frumos) atunci o sa faci doar laaba, pentru ca femeile sunt inebunite doar dupa barbati frumosi, personalitatea nu conteaza de loc. Sa fim seriosi, sunt sigur ca cunosti gigei din astia care abia stiu sa lege doua vorbe dar toate femeile sunt moarte dupa ei. Exista un nr foarte mic de persoane care au avut succes incepand de la zero. Toti guru astia care ii vezi tu pe net, sunt copii care provin din famiilii cel putin ok material. Sau au facut chestii ilegale ca sa se imbogateasca( andrew tate). Tot ce poti sa faci este sa muncesti la tine insuti ca sa fi cea mai buna varianta a ta.