| CoquineNoire a întrebat:

doamnelor, domnisoarelor, filozofilor si domnilor. Poate a mai fost pusa intrebarea asta, dar nu stau acum sa ma interesez. Se spune ca in viata iubesti doar o data (cu adevarat).
Nu sunt adepta citatelor, avand in vedere faptul ca sunt situatii si situatii in viata. As dori sa vad cum gandesc si altii legat de aceasta chestiune.

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Asta mi se pare o prostie.
Sau dacă e aşa,că "în viaţă iubeşti doar o singură datăcu adevărat", e posibil nici să nu-ţi dai seama când se întâmplă asta. Sau să se întâmple, după care să iubeşti pe cineva mult mai mult, şi tot aşa, tu având mereu impresia că ultima dată e cel mai intens.
De asta folosesc eu prezervativul.

46 răspunsuri:
| CoquineNoire explică (pentru Hombre):

Na bre, miroase ceva frumos sa te calmezi :))
http://www.youtube.com/watch?v=xVFPmCJRdCs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Mah! De cate ori sa-ti zic sa folosesti pluralul?! Ce tot o tii cu Romeo si Julieta lui... daca nu mureau, faceau copii, si ii iubeau si pe aia cu dragoste la fel de adevarata. Dragostea adevarata nu are singular, duduie!

| CoquineNoire explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce ai inteles tu din ce am zis eu dar te las asa.laughing
si ce, sunt obligata sa fiu de acord cu tine? am pus o intrebare simpla, ai raspuns, ti-ai dat cu parerea (asta era ideea), si gata.
ce tot o lungesti atata, nu ai obosit?
mai ho, ia o pauza si mai lasa siteul asta, ca se simte fumul pana aici de la cat ai zapacit tastatura aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Stai fara grija, mai am o saptamana si plec in concediu... va las pe voi sa scoateti fum pe TPU, eu ma duc la munte!

| Hombre a răspuns (pentru CoquineNoire):

Bai boracule mi-a scazut productia de lapte de cand cu Paleru, joaca in draci caprele si lapte cocar, da-mi macar cocarda sa ma aleg cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate, se poate... la altii. Poi pe vremea cand imi dadeau hormonii ora exacta nici n-as fi bagat in seama asa un citat happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Moshule, nexam cadou pentru fata assta cuminte? Vrei sa te bronzez putin sa mergi tot sexy inapoi in Nord? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha, nexam. Ti-am zis ca Mosh Cracila si-a rupt gitul. Sorry pentru el, da' ma bucur pentru mine, ca am vindut sacul de jucarii si mi-am luat berica recebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

No, pai atunci mi-ai schimbat jucaria pe bere. Asta cum o rezolvam?! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se mai rezolva ca deja berea e dusa tongue

| neutrino a răspuns:

Fiecare iubire e unica. Prima ramane totusi... prima.

| Hmmmm a răspuns (pentru Oriflamediscountsuper):

Ma aduci si pe mine la realitate?

| Hmmmm a răspuns (pentru Oriflamediscountsuper):

Nici eu nu-s adeptul mersului in autobus, dar isc discutii despre el pentru a-mi pune parerea in balanta cu cea a altora in scopul solidificarii (sau nu) a propriei pareri.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am mai raspuns mai demult, nu, nu doar o data! Depinde mult de tipul de educatie, sensibilitate, cultura, etc. Cei ce iubesc o singura data, suntori de moda veche, ori "incremeniti in proiect", ori se tem, ori multe altele! Viata e plina de exemple pozitive!

| CoquineNoire explică (pentru PsihoSex):

Ah ma gandeam ca vrei sa-mi zici sa am grija sa ma protejez si sa iau pastila de a doua zi de maxim 2 ori pe an.
apreciez.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns (pentru neutrino):

Da, dar din pacate prima poate influenta foarte negativ urmatoarele - sau nu, cand omul se resemneaza, daca nu a iesit cum voia ea/el.