| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, vreau să aflu si eu cine am fost viața trecuta! Si cum am murit
Am si 2 semne pe corp ma gandesc ca sunt semne din viata trecuta de împușcături.

36 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Du-te la mama Omida sa-ti dea in bobi...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există asa ceva, viață trecuta sau viață după moarte, astea sunt minciuni povești.

| 1234568807 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De unde stii tu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 1234568807):

Uite ca stiu,

| 1234568807 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai de unde?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 1234568807):

Biblia ai citit o? Acolo scrie foarte clar negru pe alb, omul a fost creat de Dumnezeu, inainte de a fi creat, omul nu a trait anterior nicaieri, iar omul cand moare nu continuă sa supravietuiasca sufletul, deoarece noi oamenii nu avem un suflet care la moarte paraseste corpul si se duce in cer, omul este un suflet viu, cand moare, in aceeasi zi îi pier si planurile si gîndurile si sentimentele lui, citeste la Eclesiastul acolo este descris totul.

| 1234568807 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si tu de unde stii ca biblia e 100% adevarata? Biblia e scrisa de oameni, nu de dumnezeu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 1234568807):

Ai dreptate este scrisa de oameni dar mesajul este transmis direct de Dumnezeu oamenilor care au scris Biblia

| 1234568807 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu exista reincarnare, inseamna ca nu exista nici dumnezeu, la fel cum nu exista nici rai si iad, dupa moarte nu se mai intampla absolut nimic, ramane doar trupul care putrezeste in pamant

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 1234568807):

Stai putin, Dumnezeu există reincarnarea iad si rai sunt denaturări ale bisericilor ei vor sa induca in eroare lumea, preotii vor sa i faca pe oameni sa creada minciunile acestea cu reîncarnarea sau cu mortii care merg in iad sau in rai, minciuni, Biblia nu spune ca cei care au decedat continuă sa traiasca in alta lume, Biblia vorbeste despre invierea mortilor aici pe pamint nu in cer.Omul a fost creat sa trăiasca pe pămint nu in cer.

| 1234568807 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai si asta nu inseamna ca reincarnea nu exista, chestiile astea nu le vom sti niciodata

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 1234568807):

Asta este părerea ta.

| Catrice a răspuns:

Hmm complicat, prea puține detalii.
Dacă esti varsator cu ascendent în capricorn,rac,leu sau taur și/sau descendent în pești,berbec,rac,scorpion,atunci ai avut parte de o trădare din partea unor prieteni care te-au împușcat să-ți ia averea.
Dacă ești gemeni cu ascendent în leu,rac,varsator,berbec și/sau descendent în scorpion,varsator,balanță atunci ai fost împușcat de soție,cate un glonț pentru fiecare amanta.
Dacă esti săgetător cu ascendent în capricorn,taur,berbec,balanță și/sau descendent în rac,leu,varsator,pești atunci ai fost împușcat în război.
Dacă esti taur cu ascendent în balanta,rac,scorpion,săgetător și/sau descendent în leu, pești, rac, taur atunci ai fost împușcat de politie.
Dacă nu ești nici una din astea, atunci proveniența este alta.

| Lukasssz a răspuns (pentru Catrice):

Vrajeala.

| Catrice a răspuns (pentru Lukasssz):

Dacă n-ai făcut niciodată sarmale aia e.

| Lukasssz a răspuns (pentru Catrice):

Apropo daca am mancat 32 de sarmale patesc ceva?

| Catrice a răspuns (pentru Lukasssz):

Chiar e recomandat sa mănânci echivalentul vârstei.

| Lukasssz a răspuns (pentru Catrice):

Am 17 ani deci inseamna ca am luat o doza dubla;-;

| Catrice a răspuns (pentru Lukasssz):

Dar și dublul vârstei e recomandat pentru creștere.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lukasssz):

DACA sunt invelite in frunza de marar e chiar putin!rolling on the floor

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca tu ai fost de fapt acum impuscat in cap...

| dinaprilie a răspuns:

Tot ce este posibil sa fi fost impuscat. Ai putea sa incerci o hipnoza. Cica acolo se intampla lucruri, cu unii dintre noi.

| GPA a răspuns (pentru dinaprilie):

Ai zis-o. Trebuie să fii prost ca să te lași hipnotizat. Hipnoza nu funcționează pentru oricine, probabil un individ cu un IQ submediocru s-ar lăsa hipnotizat de orice/oricine. O minte solidă nu poate fi păcălită de un truc ca hipnoza, crede-mă.

| dinaprilie a răspuns (pentru GPA):

Sti cumva daca serverul asta are discord?

| GPA a răspuns:

Care viață trecută, ai o singură viață, nu există alte vieți. Probabil ai visat, semnele acelea sunt niște accidente sau alergii, reacții ale pielii la diferiți factori externi (factori chimici pot fi, factori de natură biologică...).

| Alverto a răspuns:

Salut
Eu zic sa îți iei o pizza și să nu te mai îngrijorezi cu privire la prostii de genul. Daca ești capabil sa gândești singur și logic trebuie să îți dai seama că nu posibil, sfidează toate domeniile științei faptul că după moarte te poți rencarna

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Află, că eu nu te rețin.

| existential a răspuns:

La ce te-ar ajuta? Poate doar daca ai fi ascuns o comoara pe undeva in viata trecuta big grin iti amintesti de ea

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Nu exista viata de dincolo. nu exista dumnezeu, nu exista extraterestrii care ne visiteaza, nu exista fantome. nu exista reincarnare.
suntem atomi aranjati intr o numita ordine. viata este foarte nedreapta si cruda.
cand mori nu se intampla absolut nimic. doar atomi din tine se misca diferit.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Dumnezeu există asta este clar. Extraterestrii si viata de dincolo nu, nici fantome nici reîncarnare nu există.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca alegi sa crezi in dumnezeu este dreptul tau.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Ho, ho, vezi ca ai luat cam viteza! Cu extraterestrii ce ai?

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Extraterestri care ne visiteaza nu exista

| Theo94 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Vizite ale unor extraterestri poate, dar in univers nu suntem singuri.

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Totul e doar o simulare daca ai intelege cati de multi suntem si cat trist traiesc multi ai intelege ca nimanui nu ii pasa de nimeni. Nu exista nici o forta mai presus de toate, deoarece mor foarte multi copii si multi mor in moduri teribile sau traiesc vieti extrem de urate, si nici reincarnare nu exista, sunt doar oameni care incerca sa te convinga sa dai niste bani. Viata nu are sens si nici noi nu avem o valoare absoluta pe acest glob pamantesc