| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa aflu mai multe despre anatomie, sănătate, viața și Corp Uman.Ce faci ca anatomist?

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

În ultima parte a anului 2021 au apărut două excepționale cărți, la editura POLIROM- Iași, scrise de Bill BRYSON: „ DESPRE TOATE, PE SCURT- De la Big Bang la ADN" și „ CORPUL - Ghid pentru cei care îl locuiesc".
Repet: EXCEPȚIONALE. Și nici nu sînt scumpe ( ambele la peste 450 de pagini).
Încearcă la editură sau pe scribd.ro

| Nirvanaaa a răspuns:

Descrii structuri anatomice.
Cele mai frecvente cuvinte auzite la anatomie pe care le-am auzit sunt superior, inferior, medial și lateral laughing. Sa ai așa o idee in mare (ca detaliile te plictisesc la un moment dat), cred ca merită mai mult fiziologia umană daca vrei ca hobby. Și citești niște noțiuni basic de anatomie și aia e.