| Razvan a întrebat:

Cand ai mintit ultima oara si de ce? Pentru a-ti salva tie pielea sau pentru a-l salva pe altul? Cu minciuna traiesti o luna sau minciuna are picioare scurte?
Stiinta si Filozofie.Am ras destul la ultimele trei intrebarihee hee

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Am mintit si-o sa mai mint cand situatia o cere insa cunosc cateva persoane care mint atat de mult incat chiar daca spun adevarul nu ii mai cred. Astazi n-am mintit cred ca o inchei pe adevar. Cu minciuna poti trai o viata nu o luna. Minciuna are picioare scurte. Si fiindca venii vorba, cea mai buna minciuna este adevarul.

| mihaibrasov a răspuns:

Mint foarte rar.

| Flav a răspuns:

Am mintit o fata ca am prietena ca sa scap de ea. Sau, ma rog, sa o scap pe ea de mine ca nu stia ce-o asteapta.

| Bacemi a răspuns:

De cele mai multe ori cand mint pe cineva ma mint si pe mine. Adica eu chiar cred ce spun desi ulterior imi dau seama ca am mintit. Cea mai mare minciuna spusa care ma bantuie de ceva vreme este ca am trecut cu adevarat de un esec in amor. Imi place sa cred ca atunci cand mint o fac intr-un scop pozitiv.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Azi! N-am vrut sa merg la cineva si am spus ca am treaba urgenta!
Minciuna are picioare scurte, este parerea mea!

| DanielJackson a răspuns:

Aici e complicat. un exemplu; cine ma intreaba: esti acasa, sa vin la tine? eu zic: nu, nu sunt acasa. bine, eu de fapt sunt acasa, dar e casa parintilor mei locuiesc la ei, deci nu sunt acasa la casa mea, ca nu am casa, deci nu am mintit. unii ar considera-o minciuna desi nu e. ca respectivul nu a intrebat unde sunt, atunci ar fi fost alta situatie, ci a intrebat daca sunt acasa.

| Roby67 a răspuns:

Eu nu am mintit in viata mea.winking

| Emena a răspuns:

Cand am mintit ultima oara thinking azi cred.cand m`a intrebat sora mea cat am stat la calculator.si normal ca i-am zis ca am stat putin, desi am stat mult.de ce? daca ii ziceam cat am stat, nu ma mai lasa azi.Pai eu mint cam des.si persoanele din jurul meu nu isi dau seama big grin

Răspuns utilizator avertizat
| ionik_1763 a răspuns:

Pai mai mint si eu ca tot omu...cand ma intreaba stii ceva de X sau ti'a zis ceva de mine...sau barfe de astea zic ca nu sa scap mai usoor.

| Liniuta_3048 a răspuns:

laughing Mi-a placut comentariul tau, mi-a adus zambetul pe buze happy. desi stai prea bine cu increderea`n sine.

Nu tin minte cand am mintit ultima data, mint cand trebuie.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa minti mult. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca adevarul are picioare lungi.mai cred ca minciuna are picioare scurte. DAR MULTE.

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Daca se intampla sa mint, fac asta pentru a-mi salva fratele, sau prietenii, colegii... Cred ca minciuna are picioare scurte, dar uneori cand disimulezi adevarul, iar cei de langa tine nu-si dau seama, acea minciuna poate persista o luna/ doua/ trei.

| lori15 a răspuns:

Hmmmm
Chiar nu stiu thinking ce sa iti raspund

| lori15 a răspuns:

Hmmmm
Nu prea mint tongue!

| fdsb fhdbs a răspuns:

"n a fost vina mea"XD