| sIncognito a întrebat:

Cand considerati ca un om e prost?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea-mi place sa judec, dar mi-e greu sa "înghit" persoanele care vor sa se audă pe ele însele Știi tu, cele care deschid subiecte doar pentru a domina conversatia și pentru a-i contrazice pe toți ceilalți.

18 răspunsuri:
| Ivanescucristina a răspuns:

Când vorbești cu el și nu înțeleg... :-)
Dacă prosti nu existau deștepți care mai erau?

| aimullah123 a răspuns:

In multe situatii, spre exemplu cand voteaza cu PSD-ul. big grin

| MadalinaNycoleta a răspuns:

Cand ramane blocat atunci cand ii spui sau povestesti ceva.
Cand vorbeste cu tine si se uita la altul sau invers!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când e prost.
Când e și prost și fudul, că dacă nu e și prost și fudul, nu e prost destul. Fudul= arogant.

| AnonimKjn a răspuns:

Cand face niste lucruri care niste oameni normali nu le face.

| al5leausernamepecareilincerc a răspuns:

Cand se crede prea destept sau mai destept decat este de fapt.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

- cand e antivaxxer.
- cand crede toate conspiratiile
- cand incearca sa-si impuna parerea asupra altora
- cand afirmatiile lui se bat cap in cap
- cand nu se tine de cuvant
- cand nu cunosc regulile de baza ale activitatii pe care o intreprind
- cand voteaza PSD
- cand se muta dintr-o tara in alta si se plange de legile pe care le gaseste acolo
- tot cand, intr-o tara straina fiind, incearca sa schimbe societatea respectiva dupa valorile din tara natala

| Sarcopt a răspuns:

Din moment ce deschide gura

| Vendx360 a răspuns:

Cand isi blocheaza o moneda pe nas la 12 ani, un coleg a facut asta...

| Jigorugu a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Frumos răspuns, mi-aș permite o rectificare : la ultimele două argumente aș spune că e nesimțit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Depinde.
Daca nu stie sa scrie desi a avut posibilitatea sa invete, daca intervine intr-un subiect ce-l depaseste, daca critica ceva despre care nu stie nici 30%, daca este usor influentabil, daca se enerveaza usor, daca accepta numai ce ii convine, daca idealul lui este unul prost, daca nu stie sa se exprime.
Pentru mine orice persoana care se incadreaza in oricare dintre categoriile de mai sus este proasta.

| RAY a răspuns:

Cand e ignorant, limitat, incapatanat si dogmatic

| AC4S4 a răspuns:

E urat sa ne consideram prosti unii pe altii.
Multi romani se cred superiori celorlalti. Ceilalti sunt corupti, prosti, needucati... dar eu sunt corect, inteligent, educat. Problema e la ceilalti, nu la mine. Asa gandim foarte multi si nu e bine.
Nu consider pe nimeni prost.

| Donsavas a răspuns:

Pana si cei mai inteligenti oameni si au crescut ca au doza lor de prostie. Iq ul unui om nu poate fi măsurat deci nu pot Considera ca un om este sau nu este prost.

| Mayar a răspuns:

Cand e din cale afara de naiv, dar in acelasi timp si fudul, egoist, nu simte deloc compasiune si e absolut incapatanat. Cand observa prima data greselile, in loc sa faca complimente, cand MEREU arunca vina pe ceilalti, el "nu e niciodata vinovat" (probabi lca se crede un martir sau ceva).

| Mayar a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Faptul ca vrei sa schimbi ceva si te plangi de ce nu e bine inseamna ca nu te conformezi, inseamna ca vrei o societate mai buna, mai aproape de ideal, poate.
Nici eu nu sunt niciodata multumita de nimic, mereu vreau sa schimb - in mai bine, pentru ca tuturor sa le fie mai bine.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Mayar):

E o interpretare la care nu m-am gandit atunci cand am scris raspunsul.

La ce alta interpretare m-am gandit? La musulmanii care pleaca din tara natala si vor sa schimbe o societate intreaga doar ca sa le fie lor bine.

| Mayar a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Aaa, da, in exemplul cu musulmanii, intr-adevar, ceea ce ai spus tu se aplica foarte bine. Si ai dreptate sa fi deranjat de aceste lucruri... Pe mine ma mai deranjeaza la ei si modul in care trateaza femeile, fiind si eu una, nu imi pica deloc bine sa vad cat de rau o duc ele acolo si in ce hal sunt tratate. Si desigur, modul in care ei vor sa se impuna, cu forta si violenta, e cat se poate de groaznic...