| anonim_4396 a întrebat:

Considerati ca exista si momente in viata in care este mai bine sa fii prost (ma refer sa fii, nu sa faci pe prostul)? Argumentati si daca considerati ca da, dati si exemplu de astfel de situatii.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimanui nu-i cade bine sa fie prost, prostii trebuie lasati asa pentru ca nu-i poti schimba, desteptii inteleg cand le zici versiunea ta sau daca ii contrazici nu sare cu gura pe tine. Un prost sare la bataie, omoara, injura si critica fara rost

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Ma refeream daca exista sau nu anumite momente specifice in care este mai bine sa fii prost. Nu ma refeream la a fi prost in general legat de orice.

| Celcestietot a răspuns:

Da, cand vine controlorul si nu ai bilet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că tu nu ai nevoie sa te dai proasta, pentru că ești in elementul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred in prostie, cred că este doar o etichetă subiectivă ca multe altele.

Nu merită să fii prost în nici o situație după părerea mea.

De ce ai vrea sa fii prost în vreun moment, mai ales dacă poți face pe 'prostul"?

| Cehoslovacia a răspuns:

Da.Unde lucrez eu daca esti prost si stii sa te prefaci prost cand trebuie ajungi sa ai cel mai mare salariu din firma intr-un timp scurt si sa aplici si zicala " timpul trece, leafa merge"
D-asta sunt printre putinele persoane din firma care are cel mai mare salariu si se plimba 8 ore prin companie cu mainile la spate happy

| anonim_4396 explică (pentru Cehoslovacia):

Interesant. Felicitari! applause Cu ce te ocupi?

| Cehoslovacia a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt policalificat.
4 ore sunt presator pe bretul automat de 125 de tone
4 ore sunt reglor pe escomatice D6 si manurhin kmx 432.
adica mai pe scurt, operatorii si necalificatii duc munca fizica grea si eu doar le bag programele in masinarii si le pun cutitele la centru cu microscopul unde este cazul.
si la D6 ce mai muncesc si fizic ca e mecanica saraca.
Nu degeaba sunt "ceasuri" elvetiene, ca nu oricine stie sa lucreze pe ele.
Daca faci tot ce trebuie ele merg singure si nici nu trebuie sa mai masori piesele, d-asta merg pe zicala "timpul trece. leafa merge"