| Ecea a întrebat:

Care gen de muzica il considerati cel mai prost? De ce?

Răspuns Câştigător
| soraGrime a răspuns:

Manelele.
Nici nu cred ca maneaua este un gen muzical.Pe bune,muzica este o arta, iar din cate stiu eu, sa te lauzi ca ai "lovele" si "fomei" nu este o arta.Plus ca sunt de prost gust.
Din aceasta categorie fac parte si genurile house(sau de club,cum se spune mai nou) si hip-hopul manelizat, gen Puya, 50 Cent, etc.

Rock-ul la putere!
Daca asculti de asemenea rock, da o privire prin blogul meu:
http://real-music-zone.blogspot.com/
Keep Rockin'!\m/

36 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

House-ul si manelele,alaturi de populara.

De ce? Pentru ca house-ul nu transmite nici un mesaj,e o chestie facuta in calculator, cu vocea unuia modificata in Fruity Loops, facuta pentru idioti.Asta in general.Pentru ca din 200-300 de melodii house, sunt 1, maxim 2 care sunt placute si au versuri, vorbesc de cele straine. Cele romanesti sunt niste rusini pentru industria muzicala, si daca te uiti sunt aceleasi melodii din anii '80(zic de Romania,strict),retardate,cantate de niste pipite enervante ce isi plangeau amorul pierdut, doar ca puse pe un beat idiot, si cu versuri in engleza.Nu le suport.

Nu fac aici vreo apologie a manelelor si a popularei, dar ele macar folosesc instrumente.Umil,si cu rusine, recunosc ca la varsta de 9-10 cand aveam inteligenta unui embrion analfabet,ascultam manele, dar atunci manelele, culmea foloseau instrumente.Am niste urechi bune,si mai nimeresc cateodata pe Taraf, dar acum manelele nu prea mai folosesc instrumente asa mult, si devin extrem de scarboase.Si crede-ma, e al dracu de greu sa canti la o vioara sau la un acordeon.Aici manelele/populara au un avantaj,pentru ca iti cer talentul,spre deosebire de house,si folosesc instrumente trecute prin mana omului,nu prin Virtual DJ,sau mai stiu eu ce porcarii.Dar le consider scarboase pentru ca din ce in ce mai mult au inceput sa vorbeasca de dujamni,bani,fetite,pirande, smecherie si valoare.

Iar cu populara am o problema personala, desi este superioara house-ului fiindca foloseste instrumente.

| TeoPT a răspuns:

@vicutzavicicu; @Priiincesss95; @chokingvictim Pe cât pariu că n-ați ascultat în viața voastră o melodie rock, dar comentați aici că așa vor mușchii voștri de cocalari ratați? Cele mai proaste genuri muzicale sunt manelele și house-ul, mai trebuie să repet la aceeași întrebare de ce mi se par infecte?

| Ecea explică:

@BloodySpirit stai sa inteleg,ai fost foarte neclar/a in raspuns.
Spui ca tu consideri urmatoarele genuri muzica de proasta calitate : "muzica clasica,manele,rock, metal, pop si jazz'ul de asemenea"
Sau nu am inteles eu bine?

| Ecea explică:

Deci sa inteleg ca tu asculti doar house?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ecea):

Mi se pare mie, sau avem un specimen mai sus ce cu greu il putem numi 'om'?

| Ecea explică (pentru anonim_4396):

Daca este vorba de BloodySpirit, Da.
Are niste idei foarte ciudate.
In fine, fiecare cu ce poate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ecea):

Pai si eu la el ma refeream. Curios de prost...

| Ecea explică (pentru anonim_4396):

Fiecare cu ale lui. Daca nu ar exista prostia, noi ne-am plictisi.Asa ne mai amuzam si noi, ne simtim si noi narcisisti si etc.
Toti suntem prosti, dar ma simt bine cand vad ca exista oameni mai prosti ca mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ecea):

Pe mine ma cam irita prostia de fapt...
Evident, oare ce nu e relativ? Suntem mai prosti ca unii, dar mai destepti decat altii.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Manelele si muzica house

| Crisis a răspuns:

Muzica de club [house, electro, etc.]
Manelele.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Dumnezău esti foarte cinstit! AsAsInS pana la 12 ani si un pic a ascultat muzica house!:(Mai asculta el rock dar in cantitati mici! AsAsInS a evoluat repede deci uite ce asculta de revelion
http://www.youtube.com/watch?v=dih729_02oM
Iar ca punct de reper uite ce asculta la finala Romanilor Au Talent!
http://www.youtube.com/watch?v=_z-hEyVQDRA

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Ema ce asculti tu atunci?

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Jelli sa inteleg ca nu asculta Christian Metal sau Christian Rock?sad
Ema cate viniluri cu slujbe ai?confused

| anonim_4396 a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Ce pacat... poate avea mesaje subliminale.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca de fapt si Stairway to Heaven e satanista, draga!hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Si ce canta surioara mea de doi anişori e satanist dacă dai pe reverse sau ceva de genul!

| chokingvictim a răspuns:

Metalul.e stupid. http://metalsucks.blogspot.com/? zx=7e1924587616682c

| DreamAutopsy a răspuns:

Nu știu dacă este un gen de muzica...dar manelele nu le suport deloc.
Pt ca împrăștie incultură, n-au nici un ecou în mine, nu-mi transmite absolut nimic.

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Manelele...argumentele sunt de prisos, toata lumea stie de ce.happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Manelele,muzica populara, de opera - nu suport cum suna, muzica veche - nu rock

| Lauragd a răspuns:

Manelele si muzica house pentru ca nu transimt un mesaj placut.(Manelele nu transmit nimic de fapt).In schimb, la polul opus, e fara indoiala muzica rock, ca cel mai bun gen de muzica inventathappy

| EmaS a răspuns:

Nu imi plac manelele si muzica rock.

| Priiincesss95 a răspuns:

Rock-ul,ce este destrabalarea aia si datu` aiurea din cap...

| zbye a răspuns:

Eu ascult numai rap, care au un sens, au un mesaj, fie despre tara asta de rahat fie despre magarii care ne conduc cu durere de... fie despre strada, etc. Manelele nu au asa ceva, nu au adevar in ele, nu au un mesaj sau vreun sens, ei canta doar despre femei si bani. o pierdere de vreme.
PS: salamul se tine in frigider nu in winampwinking

| zentarim a răspuns:

Maneaua! Deoarece este o scleroza si o diaree sonora, o mizerie creata de niste specimene maro, cu activitate cerebrala 0 spre absolut, cu putoare de transpiratie + jeg + unsoare + untura + prostie + analfabetism + meltenism, pentru specimene precum cele descrise mai sus. Rock-ul e baza, iar cine nu e de acord sa se intereseze cate festivale mari de rock exista pe planeta asta! Nu exista miscare mai mare si mai pregnanta decat cea a rock-ului!

| Astaroth a răspuns:

Pai sa vedem.Eu nu o numesc muzica,insa cei care sufera de un retard mental sever/profund o asculta si ii caracterizeaza perfect: muzica clasica,manele,rock, metal, pop si jazz'ul de asemenea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Astaroth):

Bun, drag specimen. Ia zi-mi tu mie, ce dracului ascuuuuulti atunci?

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Taraf si Caras TV?smug

| Astaroth a răspuns:

De FOARTE proasta calitate.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Manele, ai nevoie de argumente?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@astia anti-rock: Vai, o sa ardem in iad ciudatzi dracul ce stenm ce ne phermentem sa ask rock si nu menlaele mzica de aia zgomotaoasa si ed ciuudaitri dar care transmite un mesaj si ne impresioneaza cu instrumentalul la care s-a lucrat. Munca dedicata unei melodii house nu face nici cat un decibel lucrat pentru o piesa rock.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@AsAsInS, eu cred ca liturghia la mp3.

| Termopile a răspuns:

Rockul, gălăgia aiurea, dat din cap ca nebunu, tobe enervante, plus multe alte motive, artiști sataniști, vestimentație ciudată și urâtă. Pe scurt groaznic. Să mergi la un concert de 5 ore de rock = pierdere de timp.

| Pricajan_Radu_1994 a răspuns:

Buna intrebare.muzica comerciala, house dubstep, manelele sunt niste genuri aiurea pentru gay pitipoance si cocalari

| vicutzavicicu a răspuns:

Rock e foarte zgomthosh