| NUUSTIU a întrebat:

Cum considerati ca e mai bine sa fii "cel mai prost dintre destepti " sau "cel mai destept dintre prosti ".? Cu argumente.

3 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Consider ca ar trebui sa fii cel mai prost dintre destepti, pentru ca sunt doua categorii: prosti si destepti. Daca ai fi cel mai destept dintre prosti ai fi recunoscut de prosti, dar ai fi mai jos cu un grad fata de cel mai prost dintre destepti, iar daca ai fi mai sus, la destepti, ai fi cunoscut mai bine de prosti, plus ca te-ai incadra in alta categorie.

| Labyrinth a răspuns:

Dacă e s-o iei aşa cred că cel mai prost dintre deştepţi şi cel mai deştept dintre proşti sunt la fel de deştepţi / proşti amândoi.

| GixGixy a răspuns:

Chestia e ca daca ai fi "cel mai prosti dintre destepti" ai fi luat de fraiera/fraier si toata lmea ar rade de tine+ batjocoreli si barfe. Daca ai fi "cel mai destept dintre prosti" din nou ar fi rau. Pe o parte ar fi bine ca iei numai note bune si esti energica si cu mana pe sus la ore, dar partea proasta ar fi ca tot barfe ar fi + ca unii copii te vor face tocilar/a si ca te-ar crede cea/cel mai ciudat copil din clasa. Si ar mai crede ca esti preferatul elev al profesorilor. Mai bine ramai la statutul de note medii, cum ar fi note gen 8-9-10, nu mereu 10 dar macar atat sa poti. big grin Funda?