| rozalia25 a întrebat:

Cand credeti ca va veni sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| Elly4all a răspuns:

Va veni cand rautatile si prostia omeneasca vor ajunge la rangul cel mai inalt,,,>>>si avand in vedere ca pe zi ce trece ne prostim din ce in ce mai mult...Nu mai e mult pana disparem.

39 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand soarele va muri!

| snepy a răspuns:

Eu cred ca sfarsitul lumii va veni cat mai curand daca omenirea nu se potoleste cu poluarea, pentru ca in fiecare an e din ce in e mai cald vara pentru ca stratul de ozon se subtiaza din cauza poluarii, am citit undeva ca au aparut goluri in capa de ozon unde razele soarelui patrund mai repede si ne afecteaza, iar in schimb ghetarii ( Polul nord, Polul sud ) se topesc, animalele mor, si riscam o inundatie globala daca nu se face ceva cat mai repede.
Dar asta e, asa este omul, o sa isi dea seama de anumite lucruri dupa ce se va intampla dezastrul.
Si in plus, fenomele se schimba, nu vi se pare ciudat sa auziti de TORNADE in ROMANIA? Eu cand eram mic auzeam doar in Statele Unite, dar in ROMANIA? nu stiu

| paul0013 a răspuns:

Nu cred ca mai e mult...

| inna a răspuns:

Avand in vedere ca orice inceput are un sfarsit... Sfarsitul va veni si el, dar din pacte nu stie nimeni raspunsul la acesta intrebare.Cand o vrea Domnul...

regis
| regis a răspuns:

Poate a si trecut...

| cîrne a răspuns:

Stai fara griji ca nu-l prinzi

| ViVi a răspuns:

Trebuie sa credem in Dumnzeu si el va face totul nu e universul in puterea noastra ci in a lui asa ca nuar trebuie sa ne intrebam thinking

| sunt_fericita a răspuns:

Pt fiecre om sfirsitul lumii vine atunci cind moare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza sper numa sa nu -mi dau seama.
cel mai rau ii sa stii pentru ca o sa te deprimi numa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa azteci sfarsitul lumii vine in 2012; ei pana atunci au facut calendar
http://www.scribd.com/doc/3020597/Maya-si-2012
http://www.vopus.org/......lui.html:)

| girlxx21 a răspuns:

S-au pus o groaza de intrebari asemanatoare cu a ta. Pai nimeni nu are de unde sti cand va fi sfarsitul lumii... toti isi dau cu parerea. unii spun ca 2012 e anul apocaliptic pentru ca se termina calendarul Mayas... Numai Dumnezeu stiewinking undeva prin biblie scrie ca totul se va termina in apa si foc happy

| ingeras14 a răspuns:

Sfarsitul lumi a venit atunci cand au aparut emoisti si multi alti care distrug lumeabatting eyelashes...pe ei ii intereseaza numai bani si hainele de firma...nu mai stiu cei aia distractie adevarata...pentru ei distractia este o plimbare la mall, stat in casa la TV sau la calculator k si minebig grin, "putin" din bautura, "putin" din droguriworried si asa mai departe...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ar trebui sa nu ne preocupe acest moment in care omul nu poate sa faca nimic, exact cum vine un cutrmur, spune-mi ce poti sa faci ca sa nu se intample asa ceva? Noi suntem mici si ne supunem legilor naturii, sau cum vrea Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai va veni cand vin toate sfarsiturile...adica fix inaintea unui nou inceput.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Maine laughing. Hai ca am glumit. Pai Dumnezeu stie lucrul asta. Eu cred ca sfarsitul va fi atunci cand pamantul va fi poluat la extrem, vom muri de caldura din cauza straturilor din jurul pamantului care se distrug, si bineinteles cand soarele se va distruge si vom ramane fara lumina. In fiecare an soarele si luna se micsoreaza.

| juniper a răspuns:

Rozalia25 lumea de azi e atat de poluata, rea cu mama natura, tehnologizata cred ca nu mai e mult, ar fi trebuit sa vina in 2012 sfarsitul lumii, deocamdata sa asteptam si sa vedem, dar tine minte sufletul nu moare niciodata, deci fizic vom muri dar sufleteste in nici un caz.

| 1968 a răspuns:

Cine stie, in faza care suntem o eroare umana ne poate grabi sfarsitul...

| lia a răspuns:

Sfarsitul lumii nu exista!
Exista doar sfarsitul unei epoci, a unui secol, a unui an, a unui timp... a unui vis, a unei realitati, a unei vieti... a unui om.
Lumea va continua sa existe chiar si fara toate acestea, pentru ca vor urma altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va vrea Dumnezeu.

| Eron a răspuns:

Va fi foarte curand. Dar Biblia spune ca daca acele zile nu ar fi scurtate nimeni nu ar supravietuii.Asa ca revenirea lui Isus va face ca sa nu moara toti, si cine va fi gasit curat, va fi inviat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in cateva secole, o sa trebuiasca sa colonizam o alta planeta pentru ca viata pe Pamant asa cum o stim noi n-o sa mai poata fi posibila. In sistemul nostru solar probabil luna Europa a lui Jupiter o sa fie urmatoarea noastra casa. Ramane de vazut ce e in afara sistemului solar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2012

cami
| cami a răspuns:

1. cand se va sfarsi soarele;
2. cand va inunda oceanele, uscatul.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu happy
Cand o sa vrea Dumnezeu big grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

A fost ieri. Cum de l-ai ratat?

| alinutzacodruta a răspuns:

Sfarsitul lumii o sa vina cand nu ne asteptam...

| AvalohAlyn a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul.Asa scrie in Biblie. Doar Dumnezeu.Eu cred ca peste vreo 100 de ani...parerea mea...cand toate semnele din Apocalipsa se adeveresc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata. apocalipsa da. dar aceasta inseamna revelatie. nu sfarsit. sfarsitul lucrurilor vechi si inceputul altora noi da. dar nu sfarsit. un cer nou si un pamant nou. da. dar nu sfarsit.

| OFF a răspuns:

Totistiu ca odatatot o sa vina SFÂRŞITUL LUMII. Dar se presupune ca va fi in 2012. Nimeni nu va sti pana in ziua aceea ce se va intampla cu noi. Te-ai intrebat vreodata. "De ce murim?" sau "De ce noi oamenii nu stim cum sa traim?".

| Gabystelistu95 a răspuns:

Toti zic ca in 2012 va fi sfarsitul lumii, dar nu va fi stati linistiti happy