| hypothesis a întrebat:

Cand intr-o dezbatere sunt tot atatea argumente pro si tot atatea argumente contra la fel de bune si de calitate, la ce concluzie se ajunge si cine decide care castiga dezbaterea?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Fiecare alege după logica lui și după modul cum percepe el lucrurile ceea ce e corect și ce nu. Nu se poate pune o concluzie corectă în întregime, majoritatea contând. De obicei în asemenea situații nimic nu e corect 100%. Oricum mai totul este relativ.

1 răspuns:
| Anca2999 a răspuns:

Eu una stiu ca in astfel de situatii se amana dezbaterea si se pune in alta data si, bineinteles, se asteapta la argumente mai convingatoarea dintr-o categorie ( ori pro, ori contra) dupa aceea se decide cine castiga. happy