| Mariapspsps a întrebat:

Cand invatati de ce invatati? Cand nu invatati, de ce nu o faceti? Cel mai complex raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Depinde ce anume învăt.

Dacă învăț la un test de biologie învăț pentru notă doar și să promovez examenul nu că aș fi interesat.
Cum să mă motivez singur dacă nici măcar nu sunt interesat de lucrul acela să-l învăț?

O zi frumoasă îți doresc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru nota.
Din cauza lenei si a gandului ca nu ma ajuta cu nimic.

| georgiana999 a răspuns:

Cand nu invat....nu am chef.Cand invat....am purtat o lupta crancena cu mine imaginandu-mi scenarii cu posibilele consecinte, in cazul in care nu as fi invatat.

| navinia a răspuns:

Cand nu invatam nu o facem pentru ca nu avem chef.iar cand invatam o facem casa nu ramanem corigenti sau repetenti. big grin fundita?

| andreimrm a răspuns:

Pentru nevoia de a cunoaste, de a avansa, de a descoperi.
Pentru ca oricum creierul nu poate asimila o cantitate mare de informatie intr-un timp scurt.