| Mihaela a întrebat:

Faceti o comparatie intre cartile The vampire diaries, si serial. Care e mai bun, de ce? Cel mai complex raspuns, care ma convinge, primeste

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

In primul rand,Elena este blonda cu ochi albastri in carte,iar in serial este satena cu ochi caprui.
Elena este fitoasa in carte,iar Elena din serial este dragutahappy
in carte,Katherine e cea feminina,finuta,moale,iar Elena este rautacioasa,tupeista...iar in serial ste exact invers!
in carte,Elena va fi omorata,apoi transformata in vampir,iar in serial nu cred ca av fi la fel!
in carte,cea mai buna prietena a Elenei este Meredith, iar in serial nu apare!
in carte, Elena are o surioara mai mica de 4 ani parac pe nume M
argarett,ian serial are un frate super frumos love struck
in carte,Damon are o fata care te sperie,iar in serial e WAW love struck love struck love struck!
eu zic ca e mai bun serialul, mai ales ca personajele din serial arata mult mai bine! eu citesc abia prima carte si poate de aceea cred asta, dar multi zic ca e mai buna cartea...

bye-bye

8 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Mie imi plac mai mutl cartile, sincer.Serialul imi place, dar nu ma omor cu el, incepe sa ma plictiseasca.thinkingwinking

| AnnaMariaaa a răspuns:

Eu sunt acum la volumul 5, am inceput sa le citesc deoarece iubesc serialul si am zis ca si cartile sunt la fel de bune, dar am fost foarte dezamagita.nu au nici-o legatura cu serialul totul este diferit. Elena este blonda in carte in serial este satena,in carte apare o fata Meredith care este cea mai buna prietena a ei pe cand in film Bonnie este,in carte are o sora mai mica in serial un frate, in carte Damon si Stefan se urasc rau de tot, pe cand in serial doar in sezonul 1 pana pe la mijloc sunt dusmani de moarte, pe la sfarsitul sez 1 incep sa se inteleaga in carte nu este nici-o o intamplare care a apare in serial...in concluzie serialul este mult mai bun si mai interesant, pe cand in carti totul este secstraight face

| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda love struck

| Mihaela explică:

Mersi de raspunsuri, si eu am citit primele doua carti, si am fost foarte, foarte dezamagita, voiam sa aflu si parerea voastra, multumesc inca o data si imi pare rau ca nu va pot da fundite la toti!

| veronica a răspuns:

Dupa parerea mea diferenta intre carti si film e asa de mare incat ar putea sa nu fie nici o leg intre ele, sunt asa de diferite incat daca citesti o carte cum ar fi ultima iesita si urmaresti si serialul in fiecare vineri te poti incurca si ca sa n-o faci pur si simplu nu te gandesti la carte.

| playerno a răspuns:

@masa96 da au legatura, arata viata lu stefan inainte si dupa transformaretongue

| radytzza a răspuns:

Asi vrea sa stiu si eu de unde pot comanda cartea in limba romina...

| mada96_2418 a răspuns:

Am vazut ca au aparut "jurnalele lui stefan "sau ceva de genu ele au legatura cu filmul?