| Ofiintă a întrebat:

Cand iubesti: inima iti salta de bucurie, simti ca, din nou viata are un rost, ai pentru cine trai.
Iubirea, factorul ce iti umple inima de bucurie, singurul lucru ce iti acorda prioritate de a incepe totul de la 0, dar trist in momentul in care iubirea nu este impartasita, ai parte de multa suferinta si pana la urma uiti ca ai iubit aceea persoana dar totusi ceva se misca in tine si nu poti amana sentimentul, ai mai vrea sa se repete cel putin odata pentru intotdeauna!

Răspuns Câştigător
| BornToDie9108 a răspuns:

Iubirea e precum o clepsidră, cînd ţi se umple inima, ţi se goleşte creierul. Ar fi foarte bine dacă ne-am gîndi şi la consecinţe, atît negative, cît şi pozitive. Trebuie doar să avem grijă.

9 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Foarte fain. Și?

| Inferno a răspuns:

Elucubratii pompoase. Ar trebui sa comentam filosofiile astea antice si poetice cu ce face inima? Inima pompeaza sange.

| Ofiintă explică (pentru Inferno):

Inima in sens literar.Cordul pompeaza sangele mai exact!

| Inferno a răspuns (pentru Ofiintă):

Stiu si eu in ce sens ai folosit termenul, numai ca in genere afirmatiile de acest gen se gasesc pe facebook si au ca autori niste copii de 10 ani.

| Maxim96 a răspuns:

Ceva ce nu poate fi explicat in cuvinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa continui?
Iubirea, cea care te tavaleste prin arome de plastic proaspat scoase de la trezoreriile bancilor care elibereaza carduri.Un val de caldura ce te invaluie urcand pana la cer, ca sa-ti arate de ce e bine sa porti parasuta si nu panarama, sau e tot aia, in fine.Ca un drog ce nu lasa semne pe vene, dar lasa urme de pantofi pe posterior.O sublima ancora a desartului infipta in vid, un metafizic fara granite in planuri desarte.Un scop, o patima, o arma, un cont bancar- trei amanti.Ce-am zis?!
Da, traiesc ca sa iubesc, iubesc sa traiesc, ma hranesc cu iubire ca sa continui si iubesc sa mor fara a fi uitat.

| Aliona00 a răspuns:

Nu stiu da frmoase cuvinte

| LifeisALL a răspuns:

Adevarat,care-i intrebarea ta?happyUneori simti ca iubesti pe cineva, ca ti-ai da viata pentru el, dar e doar indragostire. Iubire e ceva mai mult, constientizezi defectele persoanei si le doresti. Stii ca nu e perfect, dar e tot ce vrei.

| laura27ADRY a răspuns:

Asa-i mi s-a intamplat exact asa